A fontot 1,6150 dollár körül adták-vették, ám jegyzése egy időben 1,6170 dolláros szintet is elért. A Reuters szerint a brit fizetőeszköz öt havi csúcsot ért el a valutakosárral szemben, miután kedden közzétett jelentések szerint az infláció a szigetországban 4 százalékra szökött fel, ami kétszerese a Bank of England célkitűzésének.
Az adat arra késztette Mervyn Kinget, a jegybank elnökét, hogy elismerje: a kamatlábak gyorsabban emelkedhetnek, mint ahogy azt közgazdászok korábban várták. Elemzők ezért ma már arra számítanak, hogy májusban kamatemelésre kerül sor.
Miközben a britek szigorításra készülnek, a befektetőket más tényezők is elterelhetik az eddig favoritnak számító fejlődő piacoktól. A fejlődő piacok az év eddig eltelt részében messze nem teljesítettek olyan jól, mint a fejlettek. Az MSCI japán index 7,5 százalékkal emelkedett, miközben az MSCI Ázsi-Csendes-óceáni térség mutatója csak 2 százalékot tudott javítani.
A Reutersnek nyilatkozó elemzők szerint február első két hetében mintegy 10 milliárd dollárnyi tőke vándorolt át a fejlődő piacokról az Egyesült Államokba. "A kérdés az, hogy megfordul a trend, ami eddig a fejlődőkhöz terelte a bikákat vagy csak a portfólió kiegyensúlyozása zajlik" – fogalmazott a Citigroup ázsiai befektetési részlegének vezetője. Rodrigo Zorilla egyébként az utóbbi verzióban hisz. A szakértő szerint a piacok kissé idegesek a bizonytalan közel-keleti helyzet miatt, de amint elül a por, megáll a tőkekiáramlás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.