A nemzetközi részvénypiacok fellendülését segíti, hogy jó vállalati eredményeket várnak, a magas készpénzállomány miatt élénkül a felvásárlás és a saját részvények vétele, valamint tőke áramlik a részvényalapokba. A fő kockázati tényezőt az amerikai jegybank kötvényvásárlási programjának júniusi kifutása, az USA munkanélküliségének lassú csökkenése és az infláció erősödése jelenti. A
Quaestor szakértői szerint az energia-, banki vagy ipari szektorok teljesíthetnek jól a nemzetközi tőzsdéken.
A magyar részvénypiacon viszont kedvezőtlen folyamatok bontakoztak ki az utóbbi hónapokban. A különadók bevezetése, a magánnyugdíjpénztárak keresletének eltűnése és a bizonytalan gazdasági növekedési kilátások miatt csökken a részvényforgalom a börzén. Ezért már csak négy részvénnyel célszerű kereskedni, és a pozíciók tartása helyett a gyors profitrealizálásra érdemes törekedni.
A magyar részvények közül leginkább a Mol drágulását várják a brókercég elemzői. Az emelkedő olajár és a japán finomítók kiesése is növelheti a társaság profitját. A Japánt ért természeti katasztrófa lecsökkentette a világ kőolaj-finomítói kapacitását, s ez felértékelte a meglévőket. Ráadásul a Mol tulajdonában lévő finomítók uráli olajból készítenek jó minőségű üzemanyagokat, s a jelenlegi folyamatok az uráli és a brent olaj ára közötti különbséget is növelik.
A brókercég elemzői kedvező fejleménynek tartják, hogy a vártnál kisebb mértékben romlott késedelmesség szempontjából az OTP Bank hitelportfóliója. Emellett a bulgáriai és oroszországi leányvállalat is jelentősen hozzájárul a hitelintézet profitjához. A gyógyszeripari cégek nyereségét és árfolyamát pedig jelentős mértékben befolyásolhatja, hogy a kormány pontosan hogyan szabályozza a gyógyszerkasszákban lévő pénz elköltését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.