BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Gyengüléssel zárta a hetet a BUX

Kis gyengüléssel zárta a múlt hetet a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, miután az előző héten tizenegy havi csúcsára emelkedett.

A BUX index 24.193,64 ponton zárt pénteken, 239 ponttal, 0,98 százalékkal alacsonyabban az előző heti záró áránál. A forgalom visszaállt a megszokott szintre, 85,7 milliárd forint értékben születtek üzletek a részvénypiacon az előző hét kiugrónak számító 150,2 milliárd forintos forgalma után.

A nemzetközi piacokon is borúsabb volt a hangulat a múlt héten, bár a pénteki zárások már kedvezőbb képet mutattak. Negatív hatással volt a részvénypiacokra, hogy az Egyesült Államokban elindult jelentési szezon nem hozott túl fényes vállalati eredményeket, emellett Európában találgatások indultak el arról, hogy Görögország adóssága átütemezésére szorulhat. Nem kedvezett a piacoknak az a hír sem, hogy Japánban a legmagasabb fokozatúra emelték a fukusimai atomerőmű balesetének minősítését.

A CIB Bank heti értékelése szerint a kockázatvállalási kedv múlt héten tapasztalt alábbhagyását a magyar piacon az OTP és a Mol is megérezte, a Molnak emellett a csökkenő olajár is ártott, az OTP-re pedig negatívan hatott a banki részvények európai szintű gyengülése.

A hét utolsó kereskedési napján aztán mindkét vezető papírnak javult kissé az árfolyama, de a hetet így is veszteséggel zárták. Alulteljesítővé vált a Richter a héten, ahogy egyre több információ látott napvilágot a gyógyszerkassza tervezett megkurtításával kapcsolatban.

A múlt héten közgyűlést tartott néhány tőzsdei cég. A TVK közgyűlése meglepetésre 82 forintos osztalékot szavazott meg a főtulajdonos Mol javaslatára. Az igazgatóság előzőleg nem javasolt osztalékot, ugyanis a vegyipari társaság a magyar számviteli szabályok szerint közel 5,5 milliárd forint veszteséggel zárta a 2010-es évet.

A Magyar Telekom 50 forint, az Émász 1.400 forint az Elmű 1.700 forint osztalékot fizet a részvényeseknek a tavalyi nyereségből. A BÉT múlt heti 85,7 milliárd forintos összforgalmából az OTP adásvétele 60 százalékot tett ki, a Mol 17 százalékkal, a Magyar Telekom 7 százalékkal, a Richter pedig közel 8 százalékkal részesedett.

Az OTP részvények ára egy hét alatt 1,28 százalékkal 6.240 forintra csökkent.

A Mol 0,20 százalékkal 25.300 forintra gyengült.

A Magyar Telekom változatlan árfolyamon, 614 forinton fejezte be hetet.

A Richter részvények ára 3,90 százalékkal 37.000 forintra esett.

A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 2,11 százalékos erősödéssel, 19.400 forinton zárta a hetet.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.939,21 ponton zárt pénteken, 13 ponttal, 0,66 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.