Megszülettek a magán-nyugdíjpénztári reálhozamok kifizetésére vonatkozó részletszabályok, így végre kiderült, mikorra kaphatják meg a kifizetéseket az állami nyugdíjrendszerbe visszalépett egykori pénztártagok. Az ütemtervből annyit már eddig is lehetett tudni, hogy a kasszáknak május 31-re kell elszámolniuk a tagjaikkal s az állammal, és a jövő hét végéig kell átadniuk a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap (NYAA) számára a visszalépő tagok vagyonát.
A 18 hazai magánnyugdíjpénztár a Stabilitás Pénztárszövetség adatai szerint március végén 3162 milliárd forintnyi vagyont kezelt, ebből az államhoz visszakerülő portfólió meghaladhatja a 2800 milliárdot, ebből a tagoknak várhatóan 220 milliárd forintnyi reálhozam és valamivel több mint 40 milliárd forintnyi tagdíj-kiegészítés jár majd viszsza. Az adatokból az is kiderül: a magánkasszák – hiába nem érkezett már hozzájuk további befizetés – a hozamok révén az év első negyedében is gyarapították a tagok vagyonát. A növekedési portfóliók átlagosan 1,78, a klaszszikus alapok 2,53, a kiegyensúlyozottak pedig 3,08 százalékos átlaghozamot értek el.
A kasszáknak a vagyonátadás után nagyjából másfél hónapjuk marad arra, hogy kiszámolják egy-egy egykori tagjuk mekkora visszatérítésre jogosult, ennek összegét július 20-ig kell visszakérniük az NYAA-tól. A most megjelent kormányrendelet arról is rendelkezik, hogy az alap az igénylés kézhezvétele után két munkanapon belül kezdeményezi az összeg visszautalását a magánnyugdíjpénztárhoz, a kasszának pedig a pénz jóváírását követően 8 munkanapon belül, de legkésőbb augusztus 31-ig kell fizetniük a volt tag számára. A jogszabályokban szereplő határidők miatt egyébként úgy tűnik, a visszalépett pénztártagok már augusztus első felében megkaphatják a pénzüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.