A Citi Bank rendezvényén az alapkezelő szakértői három tényezőre vezették vissza a várható árfolyamemelkedést a részvény- és az árupiacokon. A Schroders Alapkezelő közép- és délkelet- Európáért felelős igazgatója szerint a világ népességének növekedése, a klímaváltozás miatti átalakulások és a gazdasági válságot követő lassú fellendülés emeli az élelmiszer, a nyersanyagok és a részvények árát.
Az igazgató felhívta a figyelmet arra, hogy a BRIC országok mellett a MIST országok (Mexikó, Indonézia, Dél-Korea és Törökország) fejlődésében is jelentős lehetőségeket látnak.
Az Allianz Alapkezelő ügyvezető igazgatója szerint a gazdasági fejlődés és a részvénypiacok emelkedésének fő mozgatórugója, hogy 2,5 milliárd fogyasztónak emelkedik jelentősen az életszínvonala. Szerinte a fejlődő országokban élők fogják a luxuscikkek felét megvásárolni 2025-re.
Nem minden kutya bolhás – mondta a Schroders európai részvényüzletágának termékmenedzsere. A szakember ezzel arra célzott, hogy Európában annak ellenére, hogy néhány ország államadósságának finanszírozásával küzd, számos állam jól prosperál. Felhívta a figyelmet arra, hogy a problémás országok GDP-je az EU össztermékének 12 százalékát sem teszi ki, ezekben az országokban lévő társaságok tőkéje pedig az unió céges kapitalizációjának 7 százalékánál is kevesebb. Németország, Franciaország, Hollandia, Svédország és Ausztria cégeinek kilátásai a legjobbak, ezek az országok ugyanis jelentősen tudták növelni exportjukat a termelés egyre nagyobb hányadát megvásárló fejlődő országokba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.