A Mol nem esett tovább szerdán azután, hogy kedden a Népszabadság azt írta: Horvátország jogsegély keretében Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató kiadatását kéri. Az olajcég közel 4 százalékos esésben búcsúzott kedden, és szerdán nem gyengült tovább meredeken a Mol.
A papír 20 100 forint felett nyitott a 20 150-es záróárfolyamról. Kilenc óra után 10 perccel a részvények hirtelen 20 800 forintra ugrott, majd gyorsan vissza is korrigált, és 20 150 forint környékén jegyzik a Molt.
A hírt még kedden cáfolták, mind horvát, mind magyar részről, azonban ez nem hozott megnyugvást. A Mol kedd késő délutáni közleményében azt írta, hogy „helyreigazítási kérelemmel fordul a Népszabadság főszerkesztőjéhez a napilapban kedden megjelent cikk miatt, amely az olajtársaság szerint valótlan állításaival jelentős kárt okozott a cégnek, és ezért a Mol további jogi lépesek lehetőségét is mérlegeli a lappal és a cikk szerzőjével szemben”.
A Mol szerint a cikk valótlan állításokat közölt, amely jelentős kárt okozott Magyarország legnagyobb, tőzsdei vállalatának, megsértve a vállalat és annak első számú vezetőjének jó hírnevét és komoly bizonytalanságot okozva a Mol részvényeseinek.
A Legfőbb Ügyészség szerdán közölte: a horvát ügyészség jogsegélykérelemmel fordult a magyar ügyészséghez a horvát félnél folyó, az INA olajtársasággal kapcsolatban lévő ügyben, a megkeresés kiadatási kérelmet nem tartalmaz.
A BUX valamivel több mint 0,2 százalékos esést mutat, 22 320 pont körül jár az index. A Budapesti Értéktőzsde vezető indexét az OTP húzza lefelé, amely már 1 százalékos mínuszban áll, 5 840 forinton.
Az egész európai bankszektor eladós nyomás alá került. A bankszektor a legrosszabbul teljesít a Stoxx Europe 600 indexben 19 ágazat közül – írja a Bloomberg hírügynökség. A gyengülést a portugál bankrészvények vezetik.
A Banco Espirito Santo, Portugália legnagyobb hitelezőjének árfolyama 3,4 százalékot esett. A Comercial Portugues SA, a második legnagyobb hitelintézet árfolyama 4,1 százalékkal került lejjebb.
Portugáliát kedd este (tőzsdezárás után) minősítette le a Moody’s Investros Service négy fokozattal, bóvli, vagyis a befektetésre nem ajánlott kategóriába. A hitelminősítő szerint Portugáliának egyre nagyobb eséllyel újabb külső pénzügyi segítségre lehet szüksége. A Moody’s az eddigi „Baa1”-ről, „Ba2”-re vágta a hosszú futamidejű portugál kormánykötvények besorolását.
A Magyar Telekom és a Richter mérsékelt erősödést tud felmutatni. A telekommunikációs cég árfolyama 0,17 százalékot emelkedett, 584 forintra. A gyógyszergyártó 0,45 százalékkal került feljebb, 37 200 forintra.
Az angol FTSE-100 index 0,44 százalékot, a francia CAC-40 ugyanekkora, a német DAX 0,26 százalékot esett. Az irányadó Stoxx Europe 600 index 0,45 százalékkal került lejjebb.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.