Bailly elmondta, hogy a lépések egy irányba mutatnak, és bizalmat sugároznak a piac, illetve a gazdasági kulcsszereplők felé. A szóvivő megismételte azt a véleményt, amely szerint az EU harmadik és negyedik legnagyobb gazdaságának számító Olaszország és Spanyolország nem szorul pénzügyi támogatásra.
Eközben a hétvégén megsokasodtak a telefonhívások a G7 országai (Egyesült Államok, Németország, Japán, Franciaország, Egyesült Királyság, Olaszország és Kanada) között, a világ 19 gazdaságilag legfejlettebb országát és az EU-t tömörítő G20 pedig videokonferenciát tartott vasárnap reggel. Franciaország és Németország is megszólalt vasárnap az adósságválság ügyében: a két európai hatalom felszólította Rómát és Madridot, hogy késlekedés nélkül tegyenek eleget ígéreteiknek a krízis tovagyűrűzésének megállítása érdekében.
Az Európai Központi Bank (EKB) megtartja portfoliójában az adósságszolgálati nehézségekkel küszködő euróövezeti országoktól felvásárolt államkötvényeket és nem adja azokat tovább az EFSF euróövezeti segélyalapnak.
A német kormánynak nincsenek arra vonatkozó értesülései, hogy az EKB továbbadná a kötvényeket az EFSF euróövezeti segélyalapnak, mihelyt az mandátumot kap államkötvények vásárlására - közölte hétfőn Berlinben Christoph Steegmans német kormányszóvivő. A szóvivő hangsúlyozta, hogy a vasárnap esti német-francia közös közlemény tartalmában nem lép túl a július 21-i csúcstalálkozón meghozott döntések határain, az EFSF rendelkezésére álló pénzeszközök és jogosítványok tekintetében sem.
Az EKB hétfőn piaci megfigyelések szerint olasz és spanyol államkötvényeket vásárolt fel. A német kormányszóvivő hangsúlyozta, hogy a központi bank saját hatáskörében önállóan járt el. Az EKB vasárnap jelentette be, hogy kötvényvásárlási programja "aktív végrehajtásába" kezd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.