"Nyilvánvaló, hogy szigorúbb közösségi szabályok szükségesek a gazdaság- és pénzpolitikában" - szögezte le a Die Zeit című német hetilap által szervezett konferencián. "Ezért nem kerülhető el, hogy a nemzetállamok és az európai közösség szintje közti hatalmi egyensúlyt az utóbbi javára toljuk el, és beavatkozzunk a tagállamok alkotmányaiba". Ezzel kapcsolatban persze nem arról van szó, hogy túltegyük magunkat a nemzetállamokon és európai szövetségi államot teremtsünk. "Európa nem Amerika" - fogalmazott Ackermann a DPA jelentése szerint.
Az államadósságok számos országban már a pénzügyi válság előtt egyértelműen túl magasak voltak - folytatta a Deutsche Bank főnöke. A bankoknak önkritikusan fel kellene tenniük maguknak a kérdést: hogyan lehetséges, hogy a válság sújtotta országoknak oly sokáig továbbra is folytatták az adósság felhalmozását. A rossz szabályozás általi hibás ösztönzés e tekintetben éppúgy szerepet játszott, mint a hiányos kockázatkezelés a bankokban és a pénzpiacok alapvető funkcionális hiányosságai, mint például a nyájmagatartás – fogalmazott Ackermann.
Számos bank ma már nem tud refinanszírozáshoz jutni a piacon, miután az államkötvények miatti szükséges leírások folytán a veszteséges zónába kerültek. Ez viszont megnehezíti az államok, vállalatok és a magánháztartások finanszírozását is és növeli a konjunkturális kockázatokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.