Nemcsak a devizakurzusban, hanem a hazai kötvényhozamokban és az 5 éves magyar államkötvény CDS-felár alakulásában is nyomon követhető a kereskedői bizalom mérsékelt megingása. Ez magyarázható a nemzetközi kockázatvállalás kismértékű alábbhagyásával, és azzal is, hogy egyre több cikk, elemzés jelenik meg arról, hogy növekszik az IMF-EU megállapodás csúszásának esélye – írja a Commerzbank közgazdásza.
Úgy látja, üdvös lenne egy tárgyalási ütemterv bemutatása, vagy egy sajtótájékoztató, hogy miként állnak a dolgok, mikorra várható a szerződéskötés.
A romló munkanélküliségi számok (a decemberi 10,7 helyett 11,1 százalék az állás nélküliek aránya) nem változtatták érdemben a délelőtti kereskedést. A délutáni MNB kamatdöntési sajtótájékoztatóra várhatóan már jobban figyelnek a kereskedők. Az elemzői konszenzus nem vár változtatást, az alapkamatot valószínűleg 7 százalékon tartja majd a jegybank, ezzel hazánké marad az EU legmagasabb alapkamata, mutat rá Karsai Péter.
Hozzátette, nem változtatott az euró/dollár árfolyamán túl sokat, sem a Bundestag alsóházának sikeres szavazása a görög mentőcsomagról (annyi szépséghibával, hogy ellenzéki támogatás kellett Angela Merkelnek a többséghez), sem a Standard & Poor’s hitelminősítő görög besorolásrontása az úgynevezett „Selective Default” kategóriába.
Mindezek nem érték meglepetésként a piacokat, így a hétvégén bejelentett EKB-s likviditásbővítő program továbbra is képes támogatni az eurót, gyengébb szinten tartani a dollárt. Az euró/dollár árfolyama így tartja magát az 1,3450 körüli szinteken, míg a dollár a forinttal szemben gyengülni tudott - a dollár/forint árfolyama 217-ről 215,50-ig esett.
Az Egyesült Államokban ma publikálják a januári „tartós cikkek rendelési állomány” adatát, illetve a februári fogyasztói bizalmi indexet. A mai publikációknál fontosabbak a holnapi amerikai GDP számok, melyek jobban befolyásolhatják a kereskedők hangulatát, és ezen keresztül az árfolyamokat – véli a Commerzbank szakértője.
Az euró/forint árfolyamánál hétfő délutánra forinterősödést tapasztalhattunk, de mindez igaz a frank/forint kurzusára is, miután az euró/frank árfolyama alig mozdul, gyakorlatilag 1,2050 környékén befagyott. 240-242 közötti frank/forint árfolyam várható mára, zárja elemzését Karsai.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.