A kockázatkerülést az is fokozta, hogy Görögországban sem biztos a megszorítás-pártiak parlamenti többsége. A félelmek hatására az euró háromhavi mélypontra esett a dollárral szemben: a kurzus a pénteki 1,315-ről 1,30 alá került hétfő reggelre, majd délelőtt visszakapaszkodott a lélektani határ fölé.
A piaci szereplők a biztonságosnak ítélt eszközök felé fordultak, így a német államkötvények hozama rekordalacsony szintre csökkent, és az Egyesült Államok kötvényei is profitálni tudtak a negatív hangulatból. Közben az olasz és a francia állampapírok hozama emelkedett. Délutánra az euróövezeti piacokon is oldódott a félelem, a görög piac ugyanakkor nem tudott felkapaszkodni, a vezető tőzsdeindex több mint 7 százalékos eséssel nyitott, és délután is 6 százaléknál nagyobb leértékelődést mutatott. Elsősorban a bankpapíroknak csökkent az árfolyama.
A befektetők szabadulni kezdtek a kockázatosabbnak ítélt eszközöktől, így a feltörekvő devizának számító forintot is elérték az euróövezeti rengéshullámok. A hazai fizetőeszköz azonban csak mérsékelt leértékelődést mutatott, a pénteken késő este kialakult 286 forintos árfolyamról 287,5-ig esett hétfő hajnalra a forint. Délelőtt pedig ledolgozta hátrányát, és újra 286 körül ingadozott a jegyzés a bankközi piacon. A forintnak továbbra is támogatást nyújt a nemzetközi viharok ellen, hogy már nem veszik a távoli jövőbe az EU/IMF-tárgyalások megkezdése. Az euróövezeti feszültség fokozódása esetén a forint sem úszhatná meg a gyengülést a következő hetekben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.