Buffett az amerikai és az európai bankokat két külön kategóriába sorolja: szerinte az USA pénzügyi szektora ugyanis jó egészségnek örvend, míg az európai szereplőket néhány hónappal ezelőtt újra csak az Európai Központi Bank közbeavatkozása mentette meg a fuldoklástól.
„A most 81 éves Buffett a napokban Nebraskában elmondott beszédével azokat az aggodalmakat igyekszik eloszlatni, amelyek az európai bankok kapcsán merültek fel az amerikai nagy szereplőkkel szemben” – nyilatkozta a Bloomberg hírügynökségnek Mark Williams, a bostoni egyetem tanára, aki korábban az amerikai központi bank szerepét betöltő Federal Reserve-nél dolgozott.
Emlékeztetett rá: a Bank of America és a JPMorgan árfolyama az elmúlt öt év legnagyobb esését produkálta a múlt héten, emellett az Euro Stoxx Banks index hat százalékkal zuhant. „Buffett egyértelműen a saját portfólióját próbálja »felbeszélni«, igaz, az valóban helytálló megállapítás a részéről, hogy az amerikai bankok jobb állapotban vannak az európaiaknál” – vélekedett a szakértő. Arra viszont már a milliárdos sem hívja fel a figyelmet – tette hozzá –, hogy milyen mértékben érinthetné az amerikai bankokat egy esetleges újabb európai krízis.
Buffett cégének egyébként a hét legnagyobb amerikai bankból legalább négyben van érdekeltsége.
A Berkshire például a legnagyobb részvényes a Wells Fargo & Co.-ban több mint 12 milliárd dolláros részesedéssel, de van befektetése az M&T Bank Corp.-ben, és Buffettnak – bevallása szerint – van JPMorgan-részvénye is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.