A spanyol állam ugyan sikeresen értékesítette államkötvényeit, de a hozamok tizenkét éves rekordra emelkedtek, miközben a német lapok arról cikkeznek, hogy 100 milliárd euróra emelkedhet a spanyol bankoknak nyújtott mentőcsomag összege. Az eurózónával kapcsolatos aggodalmakat csak tovább súlyosbította egy a német alkotmánybíróságtól érkező kommentár, amely szerint lehetséges, hogy Angela Merkel nem konzultált kellő mértékben a parlamenttel az ESM európai mentőalapról.
A gazdasági bizonytalanság alacsony szinten tartják az olajkeresletet, a válság pedig a kockázatosabb eszközök felől is eltereli a befektetőket, így nem csoda, ha a kettős hatás eredőjeként 17 havi mélypontra süllyedt a Brent nyersolaj ára. A 94,44 dolláros negatív csúcsról aztán felküzdötte magát 95,43 dollárra, de a Reuters által megkérdezett elemzők szerint elképzelhető további esés most, hogy elesett a 95 dolláros ellenállás.
"A gazdasági kilátások nagyobb félelmet keltenek, mint az, hogy mit történik Iránnal, a befektetők megértették, hogy Görögországban mindössze elhalasztották az összeomlást" –mondta a Facts Global Energy szakértője.
Az Eurasia Group szakértői arra számítanak, hogy az olajpiaci helyzeten az Irán és a Nyugat között ma kezdődő tárgyalások sem segítenek. Teherán nem fogja feladni urándúsítási terveit, így az EU-ban július 1-től életbe lép az országgal szembeni olajembargó. Az elemzők arra emlékeztetnek, hogy Szaúd-Arábia és az OPEC más országai bőven ellensúlyozzák a kieső iráni kitermelést, így hiába zárják el az államot a piacról, az áron ez nemigen látszik majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.