Közép-európai idő szerint 20 óra körül a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,21 százalék gyengüléssel 12.568,50 ponton állt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,92 százalékkal 2.863,45 pontra süllyedt, az S&P 500-as mutató 1,24 százalékkal 1.333,76 pontra esett. A tőzsdemutatók vegyesen indítottak, de nem sokkal később már mindegyik vezető index a hétfői záró érték alá került részben a napközben ismertetett több, csalódást okozó negyedéves amerikai vállalati eredményre, továbbá az euróövezetből érkező újabb kedvezőtlen hírekre reagálva. A DJIA indexében a legnagyobb, 5 százalék körüli veszteségen a Cisco Systems állt, miután a hálózati berendezésgyártó újabb elbocsátásokat jelentett be.
A UPS, a gyorspostai logisztikai szolgáltatások területén piacvezető amerikai cég részvényára is mintegy 5 százalékkal csökkent, mert a cég előzőleg 4 százalékkal rontotta idei nyereség-előrejelzését. A DuPont második negyedévi adózott eredménye 3 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest a gyengébb európai és ázsiai üzletmenetre. A vegyipari cég árfolyama csaknem két százalékkal esett kedd estére. Eladásra késztette a befektetőket az is, hogy az amerikai jegybank (Fed) richmondi körzetének júliusi feldolgozóipari mutatója zsugorodást jelzett, miután a múlt héten a New York-i és a philadelphiai feldolgozóipari index is csökkent. Miután hétfőn történelmi csúcsra emelkedett az irányadó, tízéves spanyol kötvényhozam, felerősödött az a várakozás, hogy az euróövezet negyedik legnagyobb gazdasága is nemzetközi mentőcsomagra szorul.
Kedden a kötvényhozam további 0,1 százalékponttal 7,53 százalékra nőtt. Az is szerepet játszott a New York-i tőzsdemutatók gyengülésében kedd estig, hogy a leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta az eddigi stabilról Németország lehetséges legjobb, "Aaa" szintű kormánykötvény-osztályzatának kilátását a Moody''s Investors Service. A hitelminősítő az euróövezeti adósságválság "egyre bizonytalanabb" kimenetelére, a görög eurótagság megszűnésének megnövekedett kockázatára és más valutauniós tagállamok kényszerű külső megsegítésének ugyancsak növekvő lehetőségére hivatkozott.
Tőzsdezárás előtt két órával a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára 34 cent emelkedéssel 88,48 dolláron állt. Közép-európai idő szerint röviddel 20 óra előtt New Yorkban az euró 0,51 százalékkal 1,2054 dollárra gyengült a hétfő késő esti 1,2115 dollárról. A dollár árfolyama a hétfői 78,37 jenről 78,16 jenre csökkent (-0,28 százalék). Ugyanekkor az augusztusi jegyzésű aranyár 0,1 dollár (0,01 százalék) csökkenéssel 1.577,3 dolláron állt unciánként.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.