Ezek szerint 50%-os diszkont mellett venné át a kereskedelmi bankoktól az ingatlaneszközöket. Az újonnan létrejövő intézmény a spanyol bankok megsegítését célzó EU-s csomag feltétele, ezért az ország két legnagyobb bankja, a Banco Bilbao és a Banco Santander már korábban jelezte, hogy hajlandó 600-700 millió euróval hozzájárulni a „bad bank” alaptőkéjéhez.
A Banco Bilbao tőkehelyzetének javítása érdekében 2,33 milliárdnyi euró alapú, 30 milliárdnyi jen alapú és 250 milliónyi font alapú kötvényt vásárolna vissza. A visszavásárlási ár az értékpapíroktól függően a névérték 65 és 100%-a között lesz.
A lengyel szabályozó hatóság jóváhagyta a Banco Santander lengyelországi terjeszkedését.
A Fitch stabil kilátások mellett megerősítette a Deutsche Bank „A+” minősítését.
A Fiat szakszervezete összesen évi 150 millió euró béremelést szeretett volna elérni, azonban a vállalat bejelentette, hogy a jelenlegi gazdasági környezetben nincs lehetősége béremelést végrehajtani. Megítélésünk szerint a szakszervezetek bérigénye meglepő, hiszen az olasz gyártó csak nemrég jelentette be, hogy a korábbi tervekkel ellentétben mégsem zárja be olaszországi gyárát.
A Lufthansa 2015-re az összes rövid távú járatát át szeretné csoportosítani a Germanwings leányvállalata alá. A kibővített részleg jelenleg 32 járműből álló flottája januártól megháromszorozódik. A Lufthansa 2014-re 1,5 milliárd eurót szeretne nyerni az átszervezési tervével, melynek ez az átcsoportosítás is a része.
A Nokia Dél-Kínában, Guangdong tartományban 100 fővel csökkentette a dolgozók létszámát. A leépítés a finn cég júniustól tartó költségcsökkentő tervének része, mely során a következő év végére 10 ezer munkavállalójától (az összes alkalmazottak 19%-ától) válik meg. A gyárban 6.000 embert foglalkoztatnak, Kínában ezen kívül még egy üzeme van a Nokiának.
A Siemens már korábban bejelentette, hogy a költségcsökkentés érdekében 10.000 ember elbocsátása válhat szükségessé. Mostani nyilatkozatában a vezérigazgató kijelentette, hogy már azonosítottak 8.000 csökkentési lehetőséget.
A Telefonica 4,3 milliárd euró osztalékot vett fel a német leányvállalatától, amelyből hamarosan 20-30%-os részesedést dob piacra a tőzsdén. Piaci megfigyelők szerint egy 20%-os részesedés eladása esetén a kibocsátási ár mintegy 1,5 milliárd euróra rúghat. A spanyol telefontársaság további részesedéseket kíván eladni, hogy tovább csökkentse az 58 milliárd euróra rúgó adósságát. A német leány részvényeivel már a negyedik negyedévben megkezdődhet a kereskedés a frankfurti börzén.
A Telefonica ma reggel jelentette be, hogy 1,04 milliárd euróért eladta spanyol call-centerét, az Atento-t a Bain Capital-nak. A tranzakció még az idén lezárulhat, de versenyhatósági jóváhagyás kell hozzá. A cég korábban 1,5 milliárd euró bevételt remélt a cég eladásából, így a hír enyhén negatív. A csalódás mértéke részvényenként 1 cent.
A Baosteel Group cáfolta, hogy a vállalat ajánlatott tett volna a Steel Americára, a ThyssenKrupp amerikai leányvállalatára. Annak ellenére, hogy korábban a kínai acélgyártó céget nevezték meg a kilencedik lehetséges licitálóként a német cég leányvállalatára. A hírnek nincs jelentős árfolyamhatása, ugyanis még így is maradt elég licitáló az amerikai vállalatra.
Mauritánia összesen 6 olajmezőre adott ki kutatási engedélyt, melyek közül a két szárazföldi mező jogát szerezte meg a Total. A kutatási munkálatok jövő évben kezdődhetnek el. A mostani új engedély részét képezi a Total olajmezők cseréjét kitűző tervének, melynek keretében régebbi mezőket értékesítettek és az ebből befolyó forrásokból új mezőket vásárolnak, hogy növelhessék a kitermelés volumenét. A hírnek véleményünk szerint nincs árfolyamhatása.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.