John Hourican 17 éve dolgozik az RBS-nél és 2008 óta vezette az RBS befektetési banki divízióját. Források szerint távozására annak ellenére kényszeritik, hogy a kamatláb-manipulálási botrány jórésze még azelőtt történt, hogy átvette jelenlegi tisztségét.
Várhatólag szerdán hozzák nyilvánosságra, hogy mekkora birsággal sújtják az RBS-t, ám ennek összege valószinűleg eléri a több százmillió fontot. A Financial Times kedden este azt jelentette, hogy a szerdán nyilvánosságra kerülő birság összege 390 millió font lesz, valamivel tehát kevesebb 500 millió fontnál, amiről a hirek keringtek, és hogy bűnvádi eljárás indul a bank japán leányvállalata ellen. JohnHourican tavaly végzett munkája után 3,5 millió font jövedelemre tett szert, most pedig megfosztják 2010-re vonatkozó bónuszától, és a korábbi évekről esedékes bonuszaitól is, amelyek összege 4 millió font. E pénzek segítségével fizetik meg a birságokat, amelyeket az amerikai szabályozó hatóságoknak kell kifizetni. Forrásdok szerint Houricannak nem volt közvetlen vagy közvetett tudomása a kamatláb-manipulációról, ezért az RBS-nél sokan a közelgő távozására úgy tekintenmek, mint akit feláldoznak az ügyben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.