A forintra továbbra is nyomás nehezedik, a régiós devizák jó teljesítménye ellenére nem tud magára találni a hazai fizetőeszköz. Ez valószínűleg így is marad középtávon, hiszen továbbra is nagy bizonytalanság övezi a devizahitelek leváltásának kérdését. A kötvénypiacon tegnap is csak mérsékelt elmozdulás látható, 4,37%-on kereskednek a 10 éves papírokkal. Ma az ÁKK a szokásos 3 havi DKJ aukción megint csak 40 milliárd forintot hirdet, az első félévben megszokott 60 milliárd forinttal szemben (utóbbit is jellemzően felülteljesítette).
Nemzetközi helyzetkép:
Korrekciós hangulat alakult ki a tőzsdéken, szerte a világon, de csúcsközelből kezdtek esni az indexek. A dollár a nap első felében próbált tovább erősödni az euróval szemben, de a délutáni órákban már gyengült a zöld hasú, és az 1,3576-os leszúrást követően visszatért 1,36 közelébe, így érdemben nem tudott eltávolodni a 20 napos mozgóátlag 1,3605-ös értékétől. Az amerikai piacokon kedvezőtlen hangulat uralkodott a függetlenség napi ünnep utáni első kereskedésben. A Dow épphogy 17.000 pont fölött zárt tegnapi 0,26%-os esésével. Az S&P 0,37%-ot, a Nasdaq 0,76%-ot veszített értékéből. Ma piaczárást követően érkezik az Alcoa gyorsjelentése, ami hagyományosan a gyorsjelentési szezon kezdetét jelenti . A vállalattól javuló teljesítményt vár a piac. Nyugat Európában is negatív hangulat uralkodott, a FTSE100 0,61%-ot, a DAX 1,03%-ot, a CAC40 pedig 1,41%-ot esett tegnap. Az arany tovább folytatta az oldalazást, a nemesfém árfolyama jelenleg 1318 dolláron áll. A WTI típusú kőolaj árfolyama egyhavi mélypont közelébe esett azokra a spekulációkra, hogy Líbia újra elkezdhet olajat exportálni. Az energetikai miniszter szerint 7,5 millió hordó olaj áll készen a kikötőben az export újbóli megkezdéséhez. A vezető ázsiai részvényindexek többsége eséssel zárt. A Nikkei 0,4%-ot, a Hang Seng 0,1%-ot veszített értékéből. 7,7%-kal csökkent egy hónap alatt a japán folyó fizetési mérleg többlete, de az 522,8 milliárd jen még így is felülmúlta a 442,5 milliárdos várakozást. Vegyes képet mutattak a határidős indexek ma reggel. A Nasdaq nem változott, a Dow és az S&P mínuszban, a DAX pedig pluszban volt.
Hazai és nemzetközi hírek, makrogazdaság:
A PwC adatai szerint idén jelentősen felgyorsult a problémás hitelek értékesítésének a folyamata Európában. A bankok tavaly 64 milliárd eurónyi problémás portfoliót értékesítettek, míg idén, figyelembe véve az éppen értékesítés alatt állókat is, már 83 milliárd eurónál tartanak. Év végére a 100 milliárd eurót is elérheti a tranzakciók volumene. Elsősorban az ír és a spanyol nem teljesítő ingatlanhitelek cseréltek gazdát.
A német export és az import is a vártnál nagyobb mértékű visszaesést mutatott. Export tekintetében a piaci várakozás 0,4%-os visszaesés volt, ezzel szemben 1,1%-kal esett vissza az előző hónaphoz képest, míg az import volumene a várt 0,5%-os növekedéssel szemben 3,4%-kal csökkent, így a külker egyenleg többlete 16,2 milliárd euróról 17,8 milliárd euróra emelkedett. De a folyó fizetési mérleg 13,2 milliárd eurós többlete még így is elmaradt a várt 14,5 milliárd eurótól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.