Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata közleményében azt írta: összesen tíz embert állítottak elő, közülük egy embert tanúként hallgattak ki. Több helyen tartottak házkutatást is.
Négy embert őrizetbe vett és kezdeményezte előzetes letartóztatásukat a rendőrség a Buda-Cash-ügyben. Tíz embert állítottak elő: egyet tanúként, kilencet gyanúsítottként hallgattak ki. Tölgyesi Pétert, a Buda-Cash Brókerház felfüggesztett vezérigazgatóját, résztulajdonosát hatvanmilliárdos csalás és más bűncselekmények gyanúja miatt vették őrizetbe.
A rendőrség csalás bűntett, illetve számvitel rendjének megsértése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást - írta az ORFK, hozzátéve: a gyanúsítások minősítése személyenként eltér.
Hatvanmilliárdos csalás és más bűncselekmények gyanújával vették őrizetbe Tölgyesi Pétert, a Buda-Cash Brókerház felfüggesztett vezérigazgatóját, résztulajdonosát hétfőn - mondta Bánáti János ügyvéd, az üzletember védője az MTI érdeklődésére.
A Tölgyesi Péter és - a védelem számára egyelőre beazonosíthatatlan - társai elleni gyanú hatvanmilliárd forintos csalás, továbbá számviteli fegyelem megsértése, valótlan adatközlés, a sértett pedig négy bank - tette hozzá Bánáti János.
Az ügyvéd hozzátette, hogy tudomása szerint a brókercég egyik jelentős tulajdonosát, volt igazgatósági tagját, P. Z-t és a vezérigazgató-helyettest V. I-t is meggyanúsították.
Az MNB szerint minden idők legnagyobb magyar brókerbotrányában százmilliárd forintos nagyságrendben tüntethetett el ügyfélpénzeket a Buda-Cash. A brókercéghez és az érdekeltségeibe tartozó bankokhoz felügyeleti biztosokat vezényeltek ki. Tizenkétezer befektető és 120 ezer banki ügyfél lehet érintett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.