Fáy Zsolt, a MagNet Bank igazgatóságának elnöke az MTI-nek elmondta: a bank honosította meg az úgynevezett értékalapú modellt Magyarországon. A modell lényege, szemben a klasszikus bankolással az, hogy az üzletpolitika középpontjában a fenntarthatóság áll, a piaci szereplők - a betétesek, a tulajdonosok, hitelfelvevők - egymással kapcsolatban vannak, és közösségi érdekek mentén hozzák meg a döntéseiket - mutatott rá.
A MagNet Bank adózott nyeresége 2013-ban 312 millió forint lett, miután a zrt. 2013-ban felvásárolta a Banco Popolare bankcsoport magyarországi leányvállalatát. A felvásárlás után a MagNet Bank mérlegfőösszege a korábbi 83 milliárd 888 millió forintról 2013 végére 117 milliárd 589 millió forintra emelkedett.
Fáy Zsolt kifejtette: a hitelintézet által képviselt felelős banki modell olyan területeken valósul meg, mint az átlátható működés, a közösségi betétek és hitelek, a becsületkasszás számlavezetési díj és a társadalmi ügyek támogatása.
A MagNet Bank jogelődje, a HBW Express Takarékszövetkezet 1995-ben alakult, s öt évvel később Magyarországon az elsők között vezette be a netbankos szolgáltatást. 2008-ban a takarékszövetkezet a spanyol Caja Navarra takarékpénztár segítségével bankká vált, majd 2010-ben MagNet Bank néven megkezdte közösségi banki működését. A magyar menedzsment a korábbi 70 százalékos tulajdonrészét 2013-ban 100 százalékra növelte, kivásárolva a Caja Navarra jogutódját, és megvásárolta az olasz Banco Popolare bankcsoport magyarországi érdekeltségét.
Tavaly év végén a MagNet megvette a CE Faktor Zrt.-t, amely Magyarország bankoktól független faktorpiaci szereplője.
A bank saját tőkéje 2004 és 2014 között 822 millió forintról 7 milliárd 87 millió forintra, az adózott eredménye 95 millió forintról 256 millió forintra nőtt.
A felelős banki működés egyik jó példája az idén hatéves közösségi adományozási program, amelynek keretében a bank mindent évben civil szervezeteknek ajánlja fel nyeresége 10 százalékát, a pénz elosztásáról pedig az ügyfelek döntenek. A közösségi bank ügyfelei 2010 óta összesen 150,5 millió forint szétosztásáról rendelkezhettek, 158 civil szervezet céljait segítve ezzel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.