Ismét egyre több baleset-biztosítást adnak el Magyarországon, a jegybank és a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) adatai is ezt támasztják alá. Az MNB szerint tavalyhoz képest csaknem 10 százalékkal nőtt az idén az első fél évben a balesetbiztosítások díjbevétele, a szerződések száma pedig 8,6 százalékkal emelkedett. Az idén a díjbevétel ebben a biztosítási szegmensben elérheti a 20 milliárd forintot, ami történelmi rekordnak számít, a szerződések száma pedig négy év után ismét 700 ezer fölött van.
A Mabisz adatai szerint 10,9 milliárd forint volt a balesetbiztosítások díjbevétele az első hat hónapban, a kiegészítő balesetbiztosítások ehhez további 8,2 milliárd forinttal járultak hozzá, az állománydíj pedig július végén már 16,3 milliárd, a kiegészítőknél pedig 13,4 milliárd forint volt.
A termék könnyen magyarázható, évente 690 ezer orvosi ellátást igénylő baleset történik Magyarországon, vagyis percenként megsérül valaki – írja például az Union közleményében. Nem árt, ha a kieső jövedelmeket, az extraköltségeket megtéríti valaki. A biztosítóknak jó üzlet a balesetbiztosítás, a kárkifizetések volumene ugyanis messze elmarad a díjbevételekétől, a jegybanki adatok szerint többnyire 20 és 30 százalék között alakulnak a kárhányadok, az idén az első fél évben például 22,5 százalék volt, ez pedig, még ha fizetni is kell némi jutalékot az ügynököknek, szép nyereséget feltételez.
Az értékesítésben a bankbiztosítók különösen sikeresek. A Groupama, amely piacvezetőnek számít ezen a téren, jellemzően banki szolgáltatások mellé adja el a terméket. Az Erste Biztosító két év után az idén májusban vezette be újra a baleset-biztosításokat, és négy hónap alatt több ezret adott el belőle. Az Erstével közös tulajdonosi körbe tartozó Unionnál is a piaci átlagnál gyorsabban nő a baleset-biztosítási díjbevétel, pontos adatot viszont nem árultak el, de az ő biztosításaikat kínálják a többi közt a Magyar Telekom ügyfélszolgálatán is. Az Uniqánál is húzótermék a balesetbiztosítás, az idén 26 százalékkal nőtt az ebből származó díjbevétel, az NN-nél két számjegyű növekedést mértek. A Signalnál szintén intenzíven fejlődik az állomány, 2011 és 2014 között a szerződések száma megduplázódott, a díjbevétel a 2,5-szeresére emelkedett. Az életbiztosítások kiegészítőjeként is egyre több baleset-biztosítást adnak el egyes cégek. A CIG Pannóniánál például az idén félévkor a tavalyinál 35 százalékkal több, 7346 ilyen szerződés volt már 143 millió forintos állománydíjjal, egyéni ügyfeleknek szintén kiegészítőként kínálja a balesetbiztosításokat a Vienna Life.
Az éves átlagdíj, amelyet egy baleset-biztosítási szerződésre kifizetnek az ügyfelek, folyamatosan nő, lassan megközelíti a 30 ezer forintot évente. Sok biztosító kínál azonban olcsó termékeket, amelyeknek a havidíja ezer forint körül vagy az alatt van, ezek szintén kedveltek, cafeteriaelemként csoportos biztosításként is sok cég köt ilyet a dolgozóira. Az olcsó baleset-biztosítás a drága kockázati életbiztosításoknak is jó alternatívája, sokkal többen tartanak ugyanis attól, hogy egy balesetben megrokkannak, mint attól, hogy egy betegségben meghalnak.
A lakásbiztosítással rendelkezők nagyobb arányban a Nyugat-Dunántúlon és Pest megyében találhatók – e két régióban a lakásbiztosítással való ellátottság 81, illetve 70 százalékos, míg a fővárosban a legalacsonyabb, 60 százalék. Az ingatlanbiztosítás fontosságának felismerése az életkorral, illetve ezzel összefüggésben a saját lakásban élők arányával párhuzamosan nő.
A lakásbiztosítással rendelkezők nagyobb arányban a Nyugat-Dunántúlon és Pest megyében találhatók – e két régióban a lakásbiztosítással való ellátottság 81, illetve 70 százalékos, míg a fővárosban a legalacsonyabb, 60 százalék. Az ingatlanbiztosítás fontosságának felismerése az életkorral, illetve ezzel összefüggésben a saját lakásban élők arányával párhuzamosan nő. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.