A BÉT vezető részvényeit összesítő index, a BUX az elmúlt két-három hétben jelentős volatilitás mellett ugyan, de képes volt emelkedni. Az index az elmúlt hét végére ismét a 22 112 pont közelében húzódó ellenállás feletti zárásokat mutatott. Ami a további emelkedés korlátjait illeti, egészen közel húzódik annak a csökkenő trendnek a vonala, amely április vége óta áll fenn, és ebben a minőségében egyszer már visszatartotta az indexet az emelkedéstől. A trendvonal után hamar következnek a legutóbbi helyi maximumok – amelyek egyébként a trendvonalat is meghatározzák –, sorrendben: 22 813, 23 046. Amennyiben a jegyzés a fentebb említett támaszt letörve lefelé fordulna, akkor a csökkenés akadályát egy rövid és egy hosszabb távú emelkedő trend képezheti 21 900 illetve 21 540 közelében.
A Mol részvények árfolyama az elmúlt napokban ismét emelkedésnek indult, és ennek során kibújt az augusztus eleje óta tartó csökkenő trend alól. A folyamat során a grafikonon egy új rés is keletkezett 13 300 forint és 13 380 forint között. Ha a rés nyitva marad, akkor az emelkedés a legutóbbi lokális mélypont és a rés távolságából kalkulálva 14 110 forint közelébe folytatódhat. Ha a jegyzés ismét a legutóbbi maximumok (13 420) alatti zárásokat produkálna, akkor ismét csökkenés következhet 12 680 forint közelébe. Indikátoraink azonban jelenleg inkább a további emelkedés irányába billentik el a mérleget.
Az OTP Bank árfolyama a korábbi hetekhez hasonlóan jelenleg is borús képet fest. A jegyzés ugyanis továbbra is abban a háromszögben mozog, amelynek területét az árfolyam a tapasztalat szerint leggyakrabban lefelé hagyja el. Esetünkben a háromszög vízszintes oldala az 5230 forint közelében húzódó támasz, míg átfogója az április 30. óta tartó csökkenő trend. A háromszög, amely ebben a formájában felső trendfordulót jelez, eléggé nagy terjedelmű az időtengelyen (2015. április 30. – 2016. augusztus 10.). A tapasztalat szerint ugyan a két időpont között bármikor kitörhet lefelé a jegyzés, a legnagyobb valószínűsége ennek az adott időszak 50–75 százaléka között van. Esetünkben ez az időszak 2015. december 21., illetve 2016. április 18. közé esik. A letörés után a háromszög magasságából számítva további 800 forintos csökkenésre számíthatunk, ami körülbelül 4400 forint közeli célárfolyamot ad. A jegyzés a formáció nyomása alól inkább csak 5920 forint feletti zárások nyomán szabadulna meg, addig inkább csak úgynevezett hamis kitörésekről beszélhetünk.
A Richter részvényeinek árfolyama továbbra is a szeptember elején indult emelkedő trendben halad felfelé. Az utóbbi napokban az emelkedés elakadt a 4950 forint közelében húzódó ellenállásban, ugyanakkor a jegyzés a 4780 forint közelében lévő támaszszinten igyekszik bázist építeni a további emelkedéshez. Miután a kurzus emelkedő trendben halad, elsődlegesen további emelkedésre számítunk, ennek korlátja a már említett ellenállás, majd az aktuális trendcsatorna felső széle lehet 5120 forint közelében. A hosszabb távra vonatkozó emelkedő trendcsatorna, mely 2015 eleje óta tart, 5600 forint és 5700 forint közötti tartományban szab korlátot a jegyzés további emelkedésének. Ezt a forgatókönyvet akkor kellene felülvizsgálnunk, ha a jelenlegi rövidebb távú trendet megtörné a jegyzés, ami 4686 forint alatti zárások nyomán válik egyértelművé. Ebben az esetben lehetséges megálló a 4615-ös, illetve a 4420-as árfolyamszint lehet, utóbbi a fentebb említett hosszabb távú trendcsatorna alsó szélén található.
A Magyar Telekom részvényeinek jegyzése ismét emelkedő irányba kezd fordulni. A szeptember és október végi lokális mélypontok „segítségével” újabb emelkedő trend került kijelölésre. Ennek mentén igyekszik a kurzus kibújni a június eleje óta tartó csökkenő trend alól. Ahhoz, hogy a jelenlegi kilépés maradandó legyen a jegyzésnek többször 391 forint feletti kellene zárnia. Ebben az esetben egy emelkedés a 401 forint közelében húzódó ellenállásban akadhat el először. Ha a kurzus ismét a csökkenő trend vonala alatti zárásokat mutatna, akkor a jegyzés csökkenésének korlátjai sorrendben a következő szintek lehetnek: 383, 375, 370.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.