BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az év legfontosabb eseményére várnak a magyar tőzsdén

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 120,13 pontos, 0,52 százalékos csökkenéssel, 23 005,73 ponton zárt ma. A részvénypiac forgalma 8,9 milliárd forint volt, a vezető részvények közül csak a Mol erősödött a pénteki záráshoz képest.

Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője elmondta, a magyar piacon közepes forgalom mellett oldalazgatás folyt. Ahogy közeledik az év legfontosabb eseménye, az amerikai kamatdöntő ülés, a befektetők egyre inkább visszahúzódnak a kockázatos részvényeszközöktől, mindenki a szerda estére koncentrál. Ennek hatását lehetett látni némileg a magyar részvénypiacon is. Az OTP-től és a Richtertől próbáltak első körben szabadulni a befektetők, de túlzottan nagy eladói nyomás nem volt. Az európai piacok pozitív tartományban kezdték a napot, majd enyhe eladói nyomás jellemezte a vezető nyugat-európai részvényindexeket is - mondta Ballai Zoltán.

Puzsár József, a KBC Equitas elemzője az M1-en kiemelte, hogy újabb mélypontokra esett az olajár, ami rányomta bélyegét az általános piaci hangulatra is.

A Mol 40 forinttal, 0,29 százalékkal 13 740 forintra erősödött, 933,9 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 80 forinttal, 1,39 százalékkal 5670 forintra csökkent, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 409 forintot ért, forgalma 224,1 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 28 forinttal, 0,53 százalékkal 5272 forintra esett, forgalmuk 1,9 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1608,54 ponton zárt hétfőn, ez 2,03 pontos, 0,13 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Több mint egy százalékos mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék ma. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 1,31 százalékkal, a frankfurti DAX-30 1,89 százalékkal, a párizsi CAC-40 pedig 1,61 százalékkal gyengült a pénteki záróértékhez képest.

Ma különösen az olajipari és a bányaipari részvények zártak nagy veszteséggel a nyersanyagárak esése miatt, a banki részvények gyengülését elemzők arra vezették vissza, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed szerdán várhatóan kamatot emel, először 2006 júniusa óta.

Európai tőzsdezáráskor, délután fél hatkor New Yorkban a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,61 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq mutatója 1,03 százalékos, a részvények szélesebb körét felölelő S&P 500 index pedig 0,82 százalékos mínuszban állt.

Ugyanekkor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 38 cent csökkenéssel 37,50 dolláron állt.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.