BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Mol-papír árfolyama emelkedhet tovább az előttünk álló időszakban

Ha külföldre tekintünk, a hazai irányokat leginkább meghatározó két részvénypiacra, akkor a 2016-os esztendő nyitóképe vegyesnek tűnik. Mindezek mellett a BUX emelkedő trendben halad.

Az amerikai S&P 500 index rövid távon is kissé lefelé konyuló képet mutat. A folyamat a 2000-es érték lefelé átlépésével felgyorsulhat, és a kurzus az 1930-as szint közelében, a 2009 óta tartó emelkedő trendet tesztelheti. Intő jel az is, hogy az index – a heti bázisú grafikonon jó láthatóan – egy „fej és vállak” formációt rajzol. Az alakzat felső trendfordulót jelez, nyakvonala pedig az 1820, 1867, 1871 mélypontokon át húzódik. A fej magasságából adódóan a nyakvonal lefelé történő átlépéséből adódóan további 280 pontnyi csökkenésre lehet számítani. Ha a jelenlegi rövid távú trend nem törik meg, akkor az emelkedésnek a 2126 közelében lévő ellenállással kell elsőként egy emelkedés során megküzdenie.

A német DAX indexet egy szeptember vége óta tartó emelkedő trend tereli felfelé. Az emelkedés legközelebbi akadálya a 2015 áprilisa óta tartó csökkenő trend vonala, amely 11 280 közelében keresztezi a kurzus emelkedésének útját. Negatív forgatókönyvet az aktuális trend letörése jelentene, amit a 10 122-es mélypont szintjének letörése felerősítene. Hosszabb távra problémákat a 2011-ben indult emelkedő trend letörése okozna, ami a jelenlegi kép alapján 10 000 pont alatti zárásokat jelentene.

Mindezek mellett a BÉT vezető részvényeinek árfolyammozgását összesítő index, a BUX emelkedő trendben halad, de továbbra is a 23 850 közelében lévő ellenállással küzd. Ha ezt sikerül meghaladnia, akkor 24 388 és 24 531 pont lehetenek a további emelkedés akadályai. Lefelé vezető irányban a jelenlegi trend megtörése lenne intő jel, amellyel a kurzus egy emelkedő ék területére kerülne vissza, ezzel a korábbi kitörést hamisnak bizonyítva.

A Mol-részvények árfolyama tovább emelkedhet, hiszen tartja a tavaly szeptember óta berajzolható emelkedő trendet, valamint kibújt a tavaly április óta tartó csökkenő trend alól is. A következő akadály az október 26. és november 3. közötti csökkenésre mért Fibonacci korrekciós szintek 261,8 százalékos értékénél (14 670) lehet. Rövid távú negatív forgatókönyv az aktuális emelkedő trend megtörésével indulhatna, amit a 14 150-es szint lefelé átlépése megerősítene. Az OTP Banknál a jegyzés továbbra is a rövid távon lefelé terelő trenddel küzd. A helyzetet az döntené el pozitív irányban, ha a jegyzés a legutóbbi csúcs, 6180 fölötti zárásokat tudna bemutatni, addig ugyanis nagyobb marad a tartósabb csökkenés esélye, mivel „kettős csúcs” alakulhat ki. Lefelé húzza az árfolyamot az 5779 és 5805 között nyitva maradt rés is. További negatív jel lenne, ha a jegyzés a tavaly április óta tartó csökkenő trend alatti zárásokat produkálna ismét.

A Richter-részvények árfolyama szintén egy rövid távú csökkenő trend vonalával küzd, mely egyben egy felső trendfordulót jelző háromszög átfogója is egyben. Ha a jegyzés a háromszög területén marad, az további csökkenést vetít előre. Az emelkedés soron következő korlátait a hosszú távú emelkedő trendcsatorna felső széle, majd az 5647-es maximum szintje adják.

A Magyar Telekomnál az árfolyam várhatóan ismét lefelé csorog, hogy tesztelje a 401 közelében húzódó támaszt. Ha letöri, akkor ismét csaknem egy éve tartó emelkedő trend után csoroghat le, a legutóbbi mélypont közelébe. Ha viszont a támasz megmarad, akkor ismét lehet felpattanás 415 közelébe. Jelenleg a lecsorgásnak valamivel talán nagyobb az esélye.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.