A Brexit után bizonytalanná vált az európai bankszektor kilátása, aminek máris vannak kézzelfogható következményei: alacsonyabb lett az ágazati cégek minősítése és részvényeinek célára. Nagy valószínűséggel ugyanis csökken az ágazat nyeresége és nő a költsége, miközben felerősödtek a politikai kockázatok.
Az európai bankszektor részvényeinek a mozgását követő index még soha eddig nem gyengült napon belül olyan jelentősen, mint pénteken, a STOXX Europe 600 Banks Index 128,11 pontos történelmi mélypontra esett miután a nagy-britanniai szavazók többsége az unióból való kilépés mellett döntött. Hétfőn folytatódott a lejtmenet, a mutató délelőtt 10 órakor 3,3 százalékos veszteséggel, 124,87 ponton állt.
A Barclays az európai bankágazat minősítését "tartásra" rontotta. Eközben a JP Morgan, amely az összes brit bank besorolását gyengítette, nem kímélte a német Deutsche Bankot, amelyet "tartásra" ajánlott, a UBS Group és a Credit Suisse Group svájci pénzintézet részvényeit pedig "alulsúlyozásra" javasolta.
A Citigroup egyik elemzője szerint a bankszektor a Brexit kedvezőtlen hatásainak egyik legjobban kitett ágazat, ezen belül a brit pénzintézetek érzékenysége különösen nagy.
A Citigroup az európai befektetési bankok célárát 8-12 százalékkal mérsékelte, míg az RBC Capital Markets a brit bankok célárát 30 százalékkal csökkentette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.