BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Eshet a Mol és a Richter is

A BUX index 27 000 pont közelébe történt korrekció után ismét igyekszik átverekedni magát a 27 560 közelében húzódó ellenálláson. Az OTP-n kívül rosszul festenek a blue chipek.

Az elmúlt két hétben az S&P 500 index kosarának részvényei magas volatilitás mellett, egyre visszafogottabb ütemben araszoltak felfelé. A jegyzés egy emelkedő ék alakzat felső szélénél mozog, ami negatív jel. Miután heti bázisú grafikont tekintünk, a negatív kimenet inkább csak a negyedik negyedére tehető, feltéve, hogy a jegyzés addig érdemi kitörést az ellenkező irányba nem produkál, vagyis az ék területén belül halad. Természetesen korábbi kilépés sem zárható ki, pusztán legvalószínűbb esetről beszélünk. Ebben az esetben a formáció célárfolyama 2040-2050 pont közelébe húzná le a jegyzést. Kitörés esetében 2211 pont közelébe való emelkedésről beszélhetünk a Fibonacci-szintek alapján (heti bázison).

A német DAX 30 képe szebbnek mondható. A jegyzés kilépett az április közepe óta tartó csökkenő trend alól. Jelenleg a 10 727 közelében húzódó ellenállás az akadály. Ha a kurzus képes lenne e feletti zárásokat produkálni, akkor az emelkedés folytatódhatna 11 430 közelébe (szintén heti bázist figyelembe véve). Tartósabb negatív fordulatot inkább csak a 10 350 alatti zárások jeleznének.

A BUX index 27 000 pont közelébe történt korrekció után ismét igyekszik átverekedni magát a 27 560 közelében húzódó ellenálláson. Ha újabb zárásokat láthatunk az említett ellenállási szint felett, akkor az emelkedés jó eséllyel folytatódhat előbb a legutóbbi csúcs, majd a 28 430-as ellenállás közelébe. Ellenkező esetben a jegyzés a 27 055 közelében lévő támaszt veheti célba, ennek áttörése esetén a következő akadály a 2015 januárja óta tartó emelkedő trend vonalánál, 26 400 közelében alakulhat ki. Megjegyzendő, hogy a BÉT vezető papírjainak mozgását összesítő index is egyre szűkülő trendcsatornában halad felfelé. A BÉT négy vezető részvénye közül egyedül az OTP árfolyamának rajzolata fest pozitív képet, a többi inkább csökkenés előtt áll, határozott vagy kevésbé határozott képpel utalva erre.

A Mol árfolyamának rajzolatában nem történt érdemleges az elmúlt tíz kereskedési napon. Az árfolyam lényegében a 17 243-as támasz közelében ingadozott. A következő napokban további lecsorgásra számítanánk, amelynek során a jegyzés a január 20-tól behúzható emelkedő trend vonalát közelítené meg. Ha ez a trend megtörne, a legközelebbi támasz 16 700 közelében alakulhat ki. A támasz letörése megerősítené a trendfordulást és a további csökkenést 15 830 közelébe.

Az OTP Bank részvényeinek árfolyama az április közepe óta tartó csökkenő trendvonal visszatesztelése után ismét emelkedésnek indult. Az emelkedés során a pénteki és csütörtöki kereskedési napok között rés rajzolódott ki. Ha a jegyzés tovább emelkedik, akkor ez a rés egy úgynevezett „mérési rés”, amelynek alapján az emelkedés a 7484-es szint közelébe folytatódhat, amivel a kurzus az április 18-i csúcs fölé kerül. Ellenkező esetben, ha az árfolyam ismét 6870 alatti zárásokat produkál, akkor a csökkenés onnan tovább folytatódhat 6560 közelébe.

A Richter Gedeon részvényeinek esetében a jegyzés várhatóan letöri az 5690-es támaszt. Ezt követően az 5557–5580 közötti rés is betöltődhet. Az is valószínű, hogy itt nem áll meg az esés, hanem a kurzus megközelíti az 5330-as támasz szintjét. Ez a mozgás megerősíti, hogy a befektetők csak átmenetileg kapcsolták magasabb fokozatba az árfolyam-emelkedés ütemét, és most visszatérnek a korábbihoz, amely 2015 januárja óta áll fenn. A csökkenés forgatókönyvét a kialakult „fej és vállak” forma is erősíti.

A Magyar Telekom árfolyama feltehetően a 433–449 közötti sávban marad, a sáv felső széléhez közeledve. A sáv felső szélénél a nemrég elhagyott emelkedő trendet is visszatesztelné a kurzus. Ha a jegyzés a sávot lefelé hagyná el, akkor a csökkenés elérné a 2015 januárjában indult emelkedő trend vonalát.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.