Nem volt kóros elmeállapotú a tavaly februárban bebukott Buda-Cash Brókerház alapítója, majd vezérigazgatója, Pintér Zoltán 2007. április és 2014. május között – ismertette az igazságügyi elmeorvosi szakértő véleményét a bírónő a Fővárosi Törvényszéken a milliárdos sikkasztással, csalással és más bűncselekményekkel vádolt öt Buda-Cash-vezető büntetőperének tegnapi fordulójában. A vizsgálatra azért volt szükség, mert a brókerbotrány kulcsszereplője, Pintér a per június végi kezdetekor azt állította, a vádbeli időszakban alkoholista volt, részegen járt dolgozni, így képtelen lett volna bárkinek is utasítást adni, a kétes ügyletekről pedig nem is tudott.
Ezzel próbálta elhárítani a saját felelősségét abban, hogy a vádirat szerint Pintér és társai – Varga Péter, Tölgyesi Péter, Gyarmati János és Pál Gyula – 2007. április 16. és 2014. május 28. között több mint 40 milliárd forint értékű ügyfélvagyont sajátjukként kezeltek. Pintért pedig az ügyészség azzal vádolja, ő határozta el, hogy az addig felhalmozott értékpapír- és pénzhiányt úgy fedezik majd, hogy – szól a vádirat – „az ügyfeleik között található takarékszövetkezetekben tulajdoni részesedést és döntéshozói, irányítói pozíciót szereznek, így rendelkezni tudnak a betétesek vagyona felett”. Ezt az tette lehetővé, hogy a Buda-Cash igazgatósági tagjai 2008-ra már tulajdonrészt is szereztek a DRB jogelődjeiként működő takarékokban.
Mindezekkel a vád szerint a brókerek 115 milliárd forintos kárt okoztak. Ha a bíróság bűnösnek találja Pintért és társait, akár 25 év börtönbüntetést is kaphatnak. Meglehet ugyanakkor, hogy a Buda-Cash alapítója tesz még egy kísérletet arra, hogy mentesítse magát. Legalábbis erre lehet következtetni abból, hogy a bírósági tárgyalás szünetében fennhangon azt fejtegette, érdemes lenne megnézni, volt-e az őt vizsgáló doktornak addiktológiai szakvizsgája.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.