BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Derűlátók a lízingcégek

Az autóüzletágon túl a flotta- és eszköz­finanszírozásban is ígéretes növekedési potenciált látnak a lízingcégek – közölte a Magyar Lízingszövetség. A kilátásokat javítja a növekvő újautó-értékesítés és a vonzó árazás is.

Kedvezőnek látják a magyarországi lízingcégek a hazai autófinanszírozás kilátásait, jelentős részben azért, mert folyamatosan emelkednek az újgépjármű-eladások – közölte lapunkkal a Magyar Lízingszövetség.
A lízingcégek a jármű-finanszírozás mellett a flotta- és eszközfinanszírozásban jelentős bővülési potenciált látnak a következő időszakban.

A szervezetnél emlékeztettek, hogy januárban 6418 új személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon, 15 százalékkal többet az előző év azonos időszakában regisztráltnál. A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének adatai szerint tavaly az év egészében 96,5 ezer új személyautót helyeztek forgalomba, a növekedés 25 százalékkal haladta meg a megelőző évit. Ez pedig kedvező a lízingpiac teljesítménye szempontjából is, hiszen az eladott autók mintegy 25 százalékának megvásárlásához lízingfinanszírozást vesznek igénybe az ügyfelek. A lízingfinanszírozás növekvő szerepét elősegítheti a kedvező árazás is: az alacsony kamatkörnyezet nyomán ma az autófinanszírozáshoz igényelhető legjobb lízingkonstrukciók teljeshiteldíj-mutatója 6-9 százalékos: ez azt jelenti, hogy egy ötéves futamidejű, 2,4 millió forintos lízingkonstrukció havi törlesztése 46-47 ezer forint. A lízingcégek szerint figyelemre méltó a növekedési potenciál a flottafinanszírozási piacon is: a rendelkezésre álló adatok alapján cégek körében a flottafinanszírozás aránya Magyarországon 40 százalék körüli, ami jóval elmarad az 50-80 százalékos nyugat-európai szinttől.

[caption id="" align="alignleft" width="600"]Az autó- és flottafinanszírozás is növekedhet. Fotó: MW Az autó- és flottafinanszírozás is növekedhet. Fotó: MW[/caption]
Tóth Zoltán, a Magyar Lízingszövetség főtitkára lapunkkal közölte: a járműfinanszírozás továbbra is az egyik legfontosabb célja a Magyar Lízingszövetség tagvállalatainak, de emellett lényeges, hogy a lízingcégek bármilyen eszköz beszerzéséhez tudnak rugalmas, költséghatékony finanszírozást biztosítani. Ráadásul a most zajló technológiai forradalom során egyre kevésbé fontos az embereknek és a cégeknek, hogy egy-egy eszköz, gép a saját tulajdonukban legyen, inkább használni szeretnék. Ebben pedig szintén domináns szerepet kaphatnak a lízingvállalatok.

A szervezet adatai szerint 2016 első kilenc hónapjában 360 milliárd forintot tett ki a finanszírozott összeg a magyar lízingpiacon, 9,4 százalékkal meghaladva az egy évvel korábbit. Ezen belül az autófinanszírozási területen – a kishaszonjárművekkel és motorkerékpárokkal együtt – 106 milliárd forint értékben kötöttek új szerződést a lízingszövetség tagvállalatai, ami bő nyolcszázalékos növekedés 2015 azonos időszakához viszonyítva.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.