Hétfőn az európai tőzsdék különböző vállalati eredmény-beszámolók hatására vegyesen zártak. A legnagyobb vesztesek közé a pénzügyi papírok kerültek a londoni és a frankfurti tőzsde kétségessé vált egyesülése miatt. A londoni és a frankfurti tőzsde üzemeltetőinek a részvénye nagyot gyengült.
A pán-európai részvényindexek közül a Stoxx Europe 600 0,13 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 0,15 százalékkal gyengült, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,24 százalékkal erősödött. Frankfurtban 18 ponttal, 0,16 százalékkal emelkedett a DAX, Londonban 9 ponttal, 0,13 százalékkal emelkedett az FTSE-100 index. A párizsi CAC-40 index változatlanul zárt. A milánói FTSE MIB index 1,71 százalékkal emelkedett, a madridi IBEX-35 0,11 százalékkal erősödött.
A milánói index kiemelkedően jó teljesítményéhez nagyban hozzájárult az Intesa Sanpaolo részvényének 5,5 százalékos erősödése, amit annak köszönhetett, hogy feladta az egyesülési tervét a Generali biztosító társasággal. A Generali részvénye majd'' három százalékkal gyengült. Az amerikai indexek szerény nyereséget értek el hétfőn, de a DJIA-30 index 0,08 százalék erősödéssel is rekordon zárt, mégpedig sorban a tizenkettedik egymást követő alkalommal.
Ez a mostani 1987 óta az index leghosszabb összefüggő nyereséges periódusa. Az S&P-500 index nap közbeni csúcsot állított be hétfőn, majd 0,10 százalék nyereséggel zárt. A Nasdaq Composite 0,28 százalékkal erősödött. Az S&P-500 indexben képviselt tizenegy gazdasági ágazatból ötnek emelkedett a mutatója, a legnagyobb mértékben az energiaiparé. A csökkenő részvények csoportját a távközlés vezette.
Az ázsiai tőzsdék vegyesen, többségében erősödéssel indították el a keddi globális tőzsdei kereskedési napot. Tokió 0,09 százalékkal, Szöul 0,29 százalékkal erősödött, a hongkongi Hang Seng 0,57 százalékkal csökkent, a sanghaji Composite 0,19 százalékkal emelkedett.
Az olaj ára kismértékben ugyan, de kedden már a második napja emelkedett, miután az OPEC termeléscsökkentési tervéhez kevésbé alkalmazkodó tagok, az Egyesült Arab Emírségek és Irak is ígéretet tettek annak szigorúbb betartására. A Brent nyersolaj az európai kereskedés kezdete előtt másfél órával 0,27 százalékkal állt drágábban, hordónként 56,57 dolláron, a WTI nyersolaj ára pedig 0,20 százalékkal magasabb, 54,16 dollár volt. A dollár gyengült, az eurót 0,15 százalékkal jegyezték erősebben 1,0602 dolláron. Az arany ára csökkent, a határidős piacon a legközelebbi kontraktus jegyzése 0,33 százalékkal ment lejjebb unciánként 1254,65 dollárra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.