A március elején lebonyolított részvénykibocsátás óta a részvényárfolyam meredek lejtőn haladt, és keresve sem akadt olyan elemző, aki vételre ajánlotta volna a papírt. A célárak is messze a piaci ár alatt alakultak, ezzel a Snap minősítése az egyik legrosszabb volt a Wall Streeten. Ezzel szemben a hét elején nyolc nagybank is vételre módosította ajánlását, köztük például a Morgan Stanley vagy a Goldman Sach, mire a papír ára 5 százalékot ugrott, és 23,8 dolláron zárt hétfőn. Tegnap is folytatódott a kapaszkodás, már a piacnyitás előtti kereskedésben 24,3 dollárra ugrott a jegyzés
Pedig fundamentális alapon aligha változott bármi is a társasággal kapcsolatban, továbbra is fennállnak azok a kockázatok, amelyek miatt korábban az elemzők óva intettek vásárlástól. Az egyik, hogy a társaság sosem válhat nyereségessé. A legfrissebb Reuters által készített, 19 szakértő megkérdezésén alapuló konszenzus részvényenként 0,20 dolláros veszteséget vár a cégtől az első negyedévben, a prognózisok 0,61 illetve 0,08 dollár között szóródnak. Egy héttel korábban a konszenzus még 0,12 dolláros veszteséget várt részvényenként. Ennek tükrében nem is meglepő, hogy a medián ajánlás tartás, miközben a szektort felhalmozásra ajánlják a szakértők. Érdekesség ugyanakkor, hogy a hétfői vételi ajánlások többsége olyan bankoktól érkezett, amelyek részt vettek az IPO lebonyolításában.
[caption id="" align="alignleft" width="768"] Fotó: AFP[/caption]A célárak tekintetében is nagy a szórás, az elmúlt három nap során frissítettek között csak kettő alacsonyabb a hétfői 23,8 dolláros záróértéknél, a 15 elemző mediánja 26,3 dollár, a legmagasabb pedig 31 dollár. A Morgan Stanley elemzője, Brian Novak például 28 dolláros célárat fogalmazott meg a Snap papírokra, felhalmozási ajánlás mellett. Mindezek alapján 10, de kár 30 százalékos növekedési potenciál is lehet a cégben. A Snap árfolyama jelenleg 37 százalékkal magasabb szinten forog a 17 dolláros IPO értéknél, és alig több mint 3 dollárral alacsonyabb szinten a mindenkori csúcstól. A társaság részvényeiből elsősorban a kisbefektetők jegyeztek, ám több mint 50 százalékuk a múlt hét végéig már meg is vált a papíroktól.
Intő jel lehet, hogy a részvények nagyon népszerűek a shortosok körében is, az Astec Analytics szerint az esésre játszó pozíciók összértéke meghaladja a 600 millió dollárt. Sokan számítanak ugyanis arra, hogy a Snap a Twitter, vagy a LendingClub útját követi majd, azaz az IPO utáni hurráoptimizmust drámai árfolyamzuhanás váltja. Az árazást egyelőre az árfolyam és a bevétel alapján lehet hasonlítani a szektortársakhoz, ez a mutató a Snap esetében 22, míg a Facebook esetében alig a 10-es szinten áll. A tőkearányos megtérülés a nagy versenytársnál 7,54 százalék, a Snapnél mínusz 10,6 a Twitternél pedig mínusz 3,62 százalék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.