A tőzsde 73 millió forint adózott eredményt és 383 millió forint EBITDA (kamatok, adófizetés és értékcsökkenési leírás előtti) eredményt ért el tavaly. A társaság tavaly sem fizetett osztalékot a 2015. évi eredmény után. A tájékoztatás szerint Végh Richárd, a BÉT elnök-vezérigazgatója a pénzügyi eredmények mellett ismertette a 2016-2020-as tőzsdefejlesztési stratégia eddigi főbb eredményeit is. Tavaly több új vállalat is megjelent a BÉT-en, hat sikeres tőzsdei bevezetés, köztük két részvénybevezetés történt. A Duna House 2,6 milliárd forint értékben adott el részvényeket nyilvános értékesítésen, az ALTEO pedig 1,4 milliárd forint értékű nyilvános részvénykibocsátást hajtott végre. Emellett sor került az Erste Jelzálogbank jelzáloglevél-kibocsátására 46 milliárd forint értékben, illetve a Wingholding kötvény kibocsátására 36 millió euró értékben. Az Exim Bank kötvénykibocsátásának és tőzsdei bevezetésének az érdekességét az adta, hogy a 75 millió euró összegű kibocsátás volt az első olyan Magyarországon, mely negatív hozammal valósult meg.
Egy év alatt az értéktőzsde részvényindexe, a BUX 37,8 százalékot emelkedett, ami a régióban, Európában és globális szinten is jó teljesítmény a BÉT közleménye szerint. Az árfolyam emelkedéssel összhangban a részvény kapitalizáció 2016-ban 30 százalékkal nőtt. Emellett 2016-hoz képest 20 százalékkal több osztalékot fizetnek a blue chip cégek az idén a részvényeseknek. A már megszokott osztalékpapírok mellett 15 év után újra fizet osztalékot a Rába (20 forint részvényenként) és az Alteo (130 forint), az Appeninn pedig – történetében először – fizet osztalékot az idén.
Végh Richárd elmondta: további sikereket várnak 2017-ben is, főleg a kibocsátások terén, mindemellett a hazai jogszabályi környezet is tovább módosul, hogy a magyarországi cégek számára a parkettre lépés zökkenőmentesebb legyen. A kkv-k tőzsdére lépését segítheti a BÉT új piacának elindítása, továbbá az áprilisban elindított ELITE képzési program, és a várhatóan 2017 második felében, 20 milliárd forintos tőkével induló Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap is. Az igazgatóság és a felügyelő bizottság tagjainak hároméves mandátuma lejárt, ezért a közgyűlés döntött a testületek új összetételéről is, az igazgatóság elnökének ismételten Végh Richárdot választották, a felügyelő bizottság elnöki posztját pedig továbbra is Gerhardt Ferenc látja el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.