Masszív erősödés jellemezte a forintot május óta a főbb devizákkal szemben, miután eldőlt, hogy a francia választások végkimenetele is egy szorosabban együttműködő Európa irányába mutat. Az euróval szemben három hónap alatt 312 forint környékéről egészen 302,5 forintig erősödött a magyar fizetőeszköz. Még markánsabb volt a dollárral szembeni erősödés: 285 forint környékéről egészen 255 forintig esett a jegyzés. Ehhez a pozitív európai gazdasági és politikai kilátások mellett főként a beharangozott amerikai adóreformok ígéretének elhalványulása járult hozzá.
Most azonban úgy tűnik, hogy az augusztus fordulatot hoz az eddigi trendben, amit a hazai reálkamatok csökkenése idézhet elő. Ha a régiós országok maginflációs mutatóira pillantunk, egy 2016 vége óta kirajzolódó emelkedő trendet láthatunk. Magyarországon a keddi inflációs adat egy újabb megerősítéssel szolgált erre, a maginfláció éves csúcsára 2,6 százalékra szökött. Eközben a Magyar Nemzeti Bank kommunikációjában a laza monetáris kondíciók fenntartása mellett kötelezte el magát, így középtávon nem várható a rövid kamatok emelkedése. E két hatás eredőjeként tovább csökkenhet a rövid futamidejű magyar állampapírok vonzereje, ami nyomást helyezhet a forintra.
A technikai kép is fordulat jeleit mutatja. Az euró-forint kurzus felpattant a tavaly októberi mélypont által kijelölt támaszról, és egy hónapot követően ismét a 20 napos mozgóátlag fölé jutott. A dollár-forint árfolyam még a 20 napos mozgóátlaggal küzd, azonban az euró-dollár kurzusban kialakuló fordulat miatt ebben a keresztben még nagyobb emelkedésre lehet számítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.