Csökkentette kitettségét a Graphisoft Parkban a Hold Alapkezelő (korábban Concorde Alapkezelő). Az általa kezelt Concorde Columbus Globális Származtatott Befektetési Alap tőzsdei részvényátruházás során, október 12-én 603 522 darabra csökkentette szavazati jogot biztosító befolyásoló részesedését. A tranzakciót követően a Concorde Columbus szavazati jogának aránya 4,83 százalékra, míg a Hold Alapkezelőé 11,71 százalékra csökkent.
Továbbra is vonzó befektetésnek tartjuk a Graphisoft Parkot, amely még mindig olcsónak mondható, de az elmúlt évek árfolyam-emelkedése nyomán jelentősen mérséklődött a diszkont
– mondta a Világgazdaságnak Móricz Dániel, a Hold Alapkezelő befektetési igazgatója. Mint hozzátette: ezért csökkentették valamelyest a kitettségüket.
A változás mindenképp negatív, de nem szabad túlértékelni
– mondta a Világgazdaságnak Sándor Dávid, a KBC vezető elemzője. A papír továbbra is stabil kezekben van, hiszen az alapító mellett két intézményi befektető is nagyobb pakettel rendelkezik. A Hold Alapkezelő 10 százalék feletti, míg az Aegon Befektetési Alapkezelő csaknem 10 százalékos részesedéssel bír.
Továbbra is van fantázia a Graphisoft Parkban. A részvényesek már július 14-én, tehát a hazai tőzsdei társaságok közül elsőként elfogadták a szabályozott ingatlanbefektetési társasággá (SZIT) alakulást. A társaságot a SZIT előszobájának számító SZIE-ként (szabályozott ingatlanbefektetési elővállalkozás) már nyilvántartásba is vették, SZIT-té pedig legkésőbb 2018 végéig alakulhat, így már élvezheti például az adózással kapcsolatos előnyeit az új formának.
A KBC elemzése szerint az átalakulás várható haszna nagyobb, mint a költségei. Az új társasági forma leglátványosabban az adózási soron mutatja majd meg hatásait. A cégnek már az idén hátralévő hónapokban sem kell megfizetnie a társasági és az iparűzési adót, ez a menedzsment előrejelzése szerint 300 ezer euróval csökkenti a ráfordításokat. Így a vállalat a korábbi 3,5 millió eurós nettó profitvárakozását 3,7 millió euróra emelte.
Az idei első féléves jelentés kiemeli, hogy – részben az új fejlesztések eredményei nyomán, részben a szabályozott ingatlanbefektetési társasággá alakulással járó adózási előnyök eredményeként – a Graphisoft Park tulajdonában álló ingatlanállomány valós értéke a társaság saját értékelése szerint a 2017. első negyedév végi 228 millió euróhoz képest 10 százalékkal, 252 millió euróra növekedett 2017. második negyedév végére. Így a valós nettó eszközérték 198 millió euróra, az egy részvényre jutó valós nettó eszközérték pedig 19,7 euróra nőtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.