A világ egyik vezető pénzügyi szolgáltatója kedden kiadott gyorsjelentésében közölte, hogy nettó bevétele 9 milliárd 197 millió dollár volt a szeptember 30-án végződött három hónapban, éves összehasonlításban 3 százalékkal emelkedett.
Az adózott eredmény 1 milliárd 781 millió dollárt tett ki, ami az előző negyedévhez képest 1 százalékos, éves szinten pedig 12 százalékos növekedést jelent. A részvényesekre jutó nyereség 1 milliárd 688 millió dollár volt, a második negyedévhez képest 6 százalékkal, 2016 azonos időszakához képest pedig 11 százalékkal nőtt. Az egy részvényre jutó nyereség hígított értéke 93 centre emelkedett a második negyedéves 87 centről, illetve az egy évvel korábbi 81 centről. Elemzők a tényadatoknál gyengébb eredményeket vártak: 9,01 milliárd dolláros bevétel mellett részvényenként 81 centes nyereségre számítottak.
A New York-i székhelyű pénzügyi szolgáltatót nagyban segítette, hogy vagyonkezelési bevételei éves összevetésben 8,7 százalékkal, 4 milliárd 220 millió dollárra – történelmi rekordértékre – emelkedtek, befektetési banki tevékenységéből pedig 12,7 százalékkal több bevételre, 1 milliárd 380 millió dollárra tett szert.
Ugyanakkor a kötvénykereskedésből származó bevételek 20 százalékkal, 1,2 milliárd dollárra estek vissza, híven tükrözve a szektor térvesztését. A többi nagy amerikai bankcsoport, így a Citigroup, a JPMorgan Chase és a Bank of America egyaránt arról számolt be az utóbbi napokban, hogy jelentősen csökkent a kötvénykereskedelemből származó bevétele.
A New York-i tőzsdenyitás előtti elektronikus kereskedésben a Morgan Stanley 1,10 százalékos nyereségben, 49,48 dolláron forgott, az árfolyam a tavaly novemberi elnökválasztás óta több mint 45 százalékkal, január eleje óta pedig több mint 17 százalékkal emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.