A Bitcoinhoz és más kriptovalutákhoz hasonlóan az új orosz virtuális fizetőeszköz is az úgynevezett blokklánc technológiát használja majd, ugyanakkor lényeges különbség, hogy nem lehet majd csak úgy „bányászni”, mint a legismertebb kriptovalutákat – írja a Newsweek. Erre, vagyis a tranzakciók visszaigazolására és adataik blokklánchoz való hozzáadására új fizetési egységek létrehozása céljából csak az államnak lesz majd lehetősége.
Az új állami kriptovaluta és a hagyományos rubel átváltható lesz, ám 13 százalékos adót kell fizetni abban az esetben, ha az eladó nem tudja igazolni, honnan jutott az állami virtuális pénzhez.
Biztosan kijelenthetem, hogy a kriptorubelt egy egyszerű oknál fogva vezetjük be: ha mi nem tesszük, akkor két hónap múlva az Eurázsiai Gazdasági Közösség-beli szomszédaink teszik ugyanezt
– indokolta az orosz kormány lépését Nyikolaj Nyikiforov orosz kommunikációs miniszter.
Oroszország néhány napja jelentette be, hogy korlátozná a kriptodeviza-forgalmat , az intézkedés szintén a kriptorubelnek készítheti elő a terepet. Az állami kriptopénz bevezetése egyáltalán nem jelenti a Bitcoin és más kriptodevizák legalizálását az országban, épp ellenkezőleg: Oroszország saját, állami kontroll alatt tartott virtuális pénze a múlt héten az 5000 dolláros csúcsot is átlépő Bitcoin-nal szemben jelenthet alternatívát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.