A határidős jegyzések azt vetítik előre, hogy a nyitásban
A piacok az euróövezeti inflációs és munkanélküliségi adatokra, továbbá a vállalati eredmény-beszámolókra figyelnek. Kedden gyengüléssel zártak a vezető európai értéktőzsdék. A DAX 0,95 százalékkal, az FTSE-100 1,09 százalékkal, a CAC-40 pedig 0,87 százalékkal esett. Az euróövezeti EuroStoxx50 0,88 százalékkal ment le.
Az ázsiai piacok a Wall Street keddi nagy esése után vegyesen teljesítenek. A tokiói Nikkei-225 0,83 százalékkal csökkent, mivel a jen erősödése rontja a japán vállalatok versenyképességét. A legnagyobb mértékben a bányászati és a vas- és acélipari papírok gyengültek.
A kínai tőzsdéken a Shanghai Composite Index 0,6 százalékkal süllyedt, a hongkongi Hang Seng index viszont tartotta magát.
Az olajpiacon folytatódott a jegyzés lemorzsolódása, miután az American Petroleum Institute közölte, hogy becslése szerint az amerikai olajkészletek a múlt héten 3,2 millió hordóval nőttek.
A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent hordójának ára szerda kora reggelig 53 centtel 67,99 dollárra, a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) fajta ára pedig 56 centtel 63,94 dollárra csökkent.
A dollár kissé gyengült, az euró 1,2437 dollár körül forgott az előző esti 1,2403 dollár után.
Az arany kissé drágult. A fém unciáját (31,104 gramm) szerda reggel 1341,15 dollár körül jegyezték az azonnali piacon, 0,2 százalékkal magasabban, mint előző este.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.