Az év eleje óta az amerikai indexek rekordot rekordra halmozva nyugtázták a várakozáson felüli negyedik negyedévi tőzsdei eredménybeszámolókat és a gazdasági teljesítmény fellendüléséről tanúskodó makrogazdasági mutatókat.
A pénteken indult részvényeladási hullámot tőzsdei elemzők
a piacon felhalmozott árfolyamnyereség kivételét célzó és időnként szükségszerűen bekövetkező technikai korrekciónak tulajdonítják,
amire a gazdasági fellendüléssel párhuzamosan fokozódó inflációs nyomás miatt a múlt héten számottevő mértékben megemelkedett kötvényhozamok adtak okot.
Kritikus napon vannak túl a piacok
– Nem aggódnak a londoni elemzők a tőzsdei árfolyamzuhanások miatt
– Amerikai összeomlás: kritikus lesz a mai nap
– Beszakadtak az amerikai tőzsdék
Európa vezető tőzsdéi viszont veszteséges napot zártak:
Európában a részvényeladások legnagyobb vesztesei kedden a pénzügyi és biztosítási cégek közül kerültek ki.
Az olajár kedden már sorban a harmadik kereskedési napon csökkent: az amerikai kereskedési idő vége előtt két órával a Brent 1,09 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedésben hordónként 66,88 dolláron, a WTI 1,09 százalékkal alacsonyabban 63,45 dolláron. Az olajár a négy százalékot meghaladó háromnapos eséssel együtt is még egy százalékkal áll év eleji értéke felett.
Az arany határidős jegyzése 0,41 százalékkal, unciánként 1331,00 dollárra csökkent. A dollár gyengült, az eurót 0,23 százalékkal jegyezték erősebben, 1,2397 dolláron.
Hektikus kereskedés a részvénypiacokon
A Budapesti Értéktőzsde fő mutatója 2,4 százalékkal 38 806 pontig esett kedden, meglehetősen nagy, 18,7 milliárd forintos forgalom mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.