A kereskedés vége előtt mintegy két órával a 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe, a DJIA-30 index még 1,7 százalékon állt, az S&P-500 index 1,5 százalék, a Nasdaq Composite index egy százalék veszteséget mutatott. Aztán beszakadtak az indexek:
a Dow közel 6 százalékos mínuszban is járt.
A tőzsdéket hétfőn világszerte jellemző árfolyamcsökkenést a DJIA-index 600 pontot meghaladó, 2,5 százalékos, a mutató történetében hatodik legnagyobb pénteki vesztesége váltotta ki. A hétfői esés ennél nagyobb volt, több mint ezer pontot zuhant a mutató.
A napi mélypontján az index megközelítette az 1600 pontos veszteséget is, ekkora esésre pedig a Dow történetében még nem volt példa
– emeli ki tudósításában a Reuters.
Gyakorlatilag három hónapnyi erősödést nullázott le a hétfői kereskedés.
A vezető amerikai tőzsdeindexek két éve a legrosszabb hetüket tudhatják maguk mögött pénteki esésükkel. A DJIA- és az S&P-indexek négy százalék veszteséggel zárták a hetet, a Nasdaq Composite pedig három és fél százalékossal.
Január 26-án a Dow Jones 26 616 ponttal még rekordértéken volt,
hétfőn viszont teljesen elvesztette az idén elért erősödését.
https://www.vg.hu/penzugy/dow-jones-2016-ota-nem-zuhant-ekkorat-776105/
Az indexek mostani nagy gyengülése az év eleje óta felhalmozott árfolyamnyereség természetes korrekciójának tulajdonítható, amihez a kötvényhozamok múlt heti számottevő mértékű emelkedése adta meg a kezdőlökést. Hétfő esti értékén a DJIA még másfél százalékos, az S&P-500 index közel két százalékos, a Nasdaq Composite négyszázalékos nyereségben állt év eleji értékéhez képest.
Az S&P-500 index már öt százalékot veszített a múlt hónapban beállított rekordjához képest, és egyúttal 50 napos mozgóátlaga alá süllyedt hétfőn, amit technikai elemzők már egy viszonylag hosszabb korrekciós szakasz kezdetére utaló fordulópontként kezelnek.
Hétfőn az egészségügyi, banki és az energiaipari szektorok teljesítettek a leggyengébben az amerikai tőzsdéken. A Nasdaq Composite indexnek a két másik vezető indexnél kisebb mértékű vesztesége viszont elsősorban az Apple és az Amazon részvények nyereségének tulajdonítható.
A pénzügyi papírok közül a Wells Fargo közel nyolc százalékkal gyengült, a Bank of America, a Goldman Sachs és a Citigroup egy százalékot veszített. Az energiaipari papírok közül az Exxon Mobil négy százalékkal, a Chevron két százalékkal gyengült.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.