Bár nagyobb felértékelődési potenciált nem látunk a Zwack-részvényben, hiszen az árazás alapján a papír nagyjából a helyén van, azért a diszkontált cash flow alapon számolt 17 850 forintos fair érték még mindig magában rejt körülbelül 2 százaléknyi árfolyam-emelkedést – mondta a Világgazdaságnak Wolf Martin, a KBC elemzője. A szakértő szerint érdemesebb osztalékpapírként tekinteni a Zwackra, mert a majd 6 százalékos osztalékhozam a kockázatok ellenére is vonzóvá teszi a részvényt.
Wolf Martin fundamentális alapon indokoltnak tartja az optimizmust, s várakozásai szerint szépen alakulhatnak a Zwack bevételei az elkövetkezendő években.
A dinamikusan növekvő reálbérek mellett tartósan magas foglalkoztatottság fűtheti az alkoholos italok iránti keresletnövekedést. Ha mennyiségben nem is várhatunk jelentősebb növekedést a piacon, a minőségi, esetleg prémiumtermékek felé elmozdulhatnak a fogyasztók, amiből a Zwack profitálhat. Még akkor is, ha a szeszes ital piaca meglehetősen árérzékeny, ezért az inflációt meghaladó emelkedéssel nem számolhatunk. A KBC évi 2,1 százalékos növekedési ütemmel kalkulál átlagosan, annak ellenére is, hogy a korai húsvét pluszkereslete nem volt kiemelkedő. Talán majd a nyári világbajnokság extra löketet ad a fogyasztásnak. Idén tehát valamivel magasabb lehet a növekedés, de a következő években enyhén lassulhat.
A profit alakulása szempontjából az is fontos lehet az elemző szerint, hogy ha a növekedésben az alacsonyabb marzsokkal forgó termékek forgalmazására helyeződik a hangsúly, akkor az értékesített portfólióban akár egy-két százalékponttal is lejjebb csúszhatnak a bruttó marzsok. Emellett a működési költségek is tovább hízhatnak, további nyomást gyakorolva a cég profitabilitására. Az elmúlt évek dolgozói juttatásai alapján továbbra is a személyi jellegű kiadások lehetnek meghatározók.
Végül – a beruházásoknak és a felújítási projekteknek köszönhetően duzzadó tárgyieszköz-állomány miatt – az amortizációs költségek is növekedhetnek az évben. Mindezek alapján az elmúlt két évben megszokott 18-20 százalékkal szemben inkább csak 15-16 százalék környékén alakulhat az üzemi eredményhányad.
Mindezek ellenére Wolf Martin szerint jól alakulhat az éves profit. Úgy véli: az elkövetkező években is megközelítheti a 100 százalékot a kifizetés mértéke, a technológiai korszerűsítések nagyobb finanszírozási szükséglete mellett is, és a részvényenkénti 1000 forintos kifizetések továbbra is tarthatónak látszanak. Ez a jelenlegi árfolyamszinteken is 5,7 százalék körüli osztalékhozamot eredményezne, ami a mostani alacsony hozamkörnyezetben nem számít gyengének.
A teljes cikket a pénteki Világgazdaságban olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.