BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Részvényekkel premizál az Alteo

Egyéves horizonton továbbra is 40 százalékos felértékelődési potenciált lát az Alteóban az MKB, miután a társaság elindította a munkavállalói részvényjuttatási programját.

Bő másfél hónapra tanyát ver a vásárlói oldalon az Alteo, amely munkavállalói részvényjuttatási programot indított múlt pénteken. Ennek keretében

idén decemberben legfeljebb 18 ezer darab részvényt juttatnak azon munkavállalóiknak, akik a vállalat premizálási rendszere alapján erre jogosulttá válnak.

Az Alteo a részvényjuttatási programot szeretné hosszú távon fenntartani, ezért a következő évekre legfeljebb évi 10 ezer darab, a társaság tulajdonában álló Alteo-részvényt rendelt ilyen célra felhasználni.

A külföldi terjeszkedés is napirenden van az Alteónál
Fotó: MTI /Czeglédi Zsolt

Az idén a programra maximálisan előirányzott összeg 10,25 millió forint, és a beszerezhető részvények száma legfeljebb 18 ezer darab. Az irányadó napi forgalom 1521 darab részvény adásvételéről szól, ami azért érdekes, mert a hatályos korlátozások alapján a program keretében lebonyolított ügyletek során egyetlen kereskedési napon sem vásárolhat az Alteo az előre meghatározott átlagos napi forgalom 25 százalékát meghaladó részvénymennyiséget.

Ez most napi 380 darab Alteo-részvény megvételét teszi lehetővé. Más szóval: legalább 47 kereskedési napon át kell vásárolnia az Alteónak, hogy elérje a 18 ezres darabszámot. Ez a tőzsdei szünnapokat is beszámítva 66 napos időszakot ölel fel.

A vásárlási program egyébként június 15-től november 30-ig tart, azaz a kvóta teljesítése nem tűnik megoldhatatlan feladatnak. A hír nyomán tegnap megerősítette az Alteo részvényeire vonatkozó 970 forintos célárát az MKB bank szenior tőkepiaci elemzője, Debreczeni Csaba. Az elemzést a BÉT támogatja, s a tőzsde honlapján közzétették.

A mostani árfolyamhoz képest az MKB egyéves horizonton közzétett célára 40 százalékos felértékelődési lehetőséggel számol. Nem véletlen, hogy továbbra is vételre ajánlják a részvényeket.

Jól indult az év az úgynevezett „smart energy” szolgáltatást nyújtó társaság számára, hiszen az árbevételét 10, míg az EBITDA-szintjét 31 százalékkal növelte az év első három hónapjában a tavalyi bázisidőszakhoz képest. Márciusban sikeresen lezárták a Zugló-Therm Erőmű többségi, 51 százalékos tulajdonrészének megvásárlását; Balatonberényben és Monoron megkezdődtek a 7, illetve 4 megawatt beépített kapacitású naperőművek kivitelezési munkálatai, míg egy további szolárfejlesztési projekt megvásárlása is hamarosan lezárulhat.

A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatja

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.