A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2014-ben kezdte el a forint bankjegyek cseréjét, aminek legfőbb célja az volt, hogy az elöregedett pénzek helyére lépőket nehezebben tudják hamisítani. Ennek ellenére akadnak olyanok, akik továbbra is próbálkoznak ezzel – derül ki a Pénzcentrum cikkéből.
A lap kiderítette, hogy a csekély mennyiségben előforduló forint hamisítványok többsége (több mint 80 százaléka) a magasabb értékű címletek közül kerül ki, azaz főként a 10 ezer és 20 ezer forintos címleteket sokszorosítják. 2016-ban a húszezresek voltak a legnépszerűbbek a hamisítók körében, tavaly viszont már inkább
a tízezresek sokszorosításával próbálkoztak többen.
Az elmúlt években a hamisítók módszere nem változott, továbbra is az irodai sokszorosító eszközök (színes fénymásolók, printerek) használata jellemző.
A lap megkereste az MNB kommunikációs osztályát, ahol elmondták:
a jelenleg forgalomban lévő 1 millió darab bankjegyre mindössze 1,5 darab hamisítvány jut, az idei első félévben pedig alig több, mint 300 darab hamis forintbankjegyet vizsgáltak a jegybank szakértői.
Ez nemzetközi összehasonlításban kifejezetten jónak számít – fűzték hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.