Összességében jó eredményeket várnak a hazai tőzsdei cégektől az elemzők a jövő héten kezdődő gyorsjelentési szezonban. A blue chipek közül a sort a Richter Gedeon nyitja jövő csütörtökön, másnap a Mol, augusztus 8-án a Magyar Telekom, 10-én pedig az OTP Bank számait ismerhetik meg a befektetők.
A legnagyobb kérdőjel a Mollal kapcsolatban merülhet fel, hiszen a menedzsment már az előző gyorsjelentésnél is azt jelezte, hogy a vállalat lehetőségeket szalasztott el az emelkedő olajár miatt megváltozó piaci környezetben. A cég hosszú távú stratégiája a mostaninál alacsonyabb olajárra épül, és ez hosszú távon valószínűleg helyes is, de ezekben a hónapokban éppen ellentétes világpiaci folyamatok zajlanak a szemünk előtt. Ezért is figyelnek jobban a befektetők a Molra
– mondta a Világgazdaságnak Blahó Levente, a Raiffeisen Bank elemzője.
Pozitív lehet, hogy a lakossági fogyasztói szegmens rekordbevételről közölhet számokat, hiszen nyáron az átlagosnál többet autóznak az emberek. A magyar és a horvát olajmezők kitermelési adatai is jók lehetnek. „A vegyipari és a finomítói számok kérdésesek, ha itt a vártnál kedvezőbb számokkal áll elő a társaság, azzal azonnali árfolyam-emelkedést válthat ki, a kurzus elmozdulna a mostani, 2700 forint körüli szintről” – tette hozzá az elemző, aki a többi blue chipnél nem számít árfolyamhatásra.
„Az OTP Bank valószínűleg rekordszintű eredményt ért el, a piaci környezet, amelyben dolgozik, nem változott lényegesen az elmúlt negyedévben.
Felmerült, hogy a Magyar Nemzeti Bank a korábbi várakozásokkal ellentétben rövidebb ideig tartja fenn laza monetáris politikáját. Az emelkedő kamatok pedig növelhetik a hitelintézet bevételeit” – hangsúlyozta Blahó Levente. Szerinte a várhatóan rekordszintű számok már beépültek az OTP Bank tízezer forint körüli árfolyamába, amelyet inkább a konkrét akvizíciós lépések mozgathatnak meg.
„A Richter kurzusa sem a gyorsjelentésben szereplő adatoktól vehet majd irányt.
Az európai bizottsági vagy az amerikai Esmya-döntés segítheti a kurzust, az viszont aligha mozgatja meg, ha a gyorsjelentésben arról írnak, hogy a többi termékből többet adnak el” – fűzte hozzá Blahó Levente. Szerinte a Magyar Telekom piacán nem történt olyan fejlemény, amely miatt a cég a tervektől lényegesen elmaradna, vagy épp túlteljesítené őket. „A verseny fokozódása miatti kockázatok fennállnak, de további részletekre vélhetően még az év végéig várni kell.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.