Nem tükrözi a Duna House részvény jelenlegi piaci értékelése a Duna House csoport valódi értékét – mondta Guy Dymschiz alapító, társ-vezérigazgató egy szerdai háttérbeszélgetésen. Hozzátette, aki a két évvel ezelőtti nyilvános részvénykibocsátáskor (IPO) Duna House részvényt vett, az eddig nem a megfelelő megtérülést érhette el. Az intézményi befektetők két év alatt az osztalékfizetésekkel együtt is csak nulla hozamot realizálhattak, míg azok a kisbefektetők, akik diszkonttal vásárolhattak, 11 százalékot kereshettek két év alatt.
Guy Dymschiz a Világgazdaság kérdésére azt mondta, továbbra sem változtatnak a nyereség 47 százalékában meghatározott osztalékpolitikán, az elemzői várakozásokban szereplő 270-290 forintos részvényenkénti osztalékvárakozást viszont nem kommentálta.
Kitartanak amellett, hogy évente egyre magasabb osztalékot fizessenek részvényenként. Dymschiz lapunknak azt mondta, az alapítók még a jelenlegi árfolyamnál 30 százalékkal magasabb áron sem terveznek értékesíteni a DH részvényekből.
Ezt többek közt azzal indokolták, hogy a Duna House többet ér a piac megítélésénél, az EBITDA két év alatt a két és félszeresére nőtt és az idei első félévben, 1,44 milliárd forintra hízott. A core tevékenység eredménye is folyamatosan nő, csupán 2016-ban esett vissza, tavaly pedig 940 millió forintra emelkedett. Guy Dymschiz szerint a pozitív híreket nem, a negatívakat viszont általában lereagálja a Duna House részvények piaca, legutóbb az LTP támogatások kivezetése volt erre tökéletes példa.
Magyarországon a piaci részesedés növelése szerepel a tervek közt, ehhez további DH és Smart irodákat nyitnának. Vizsgálják azt is, hogy belevágjanak új fejlesztési projektekbe is, hiszen számukra kedvező az a kormányzati intézkedés, amely a lakásáfa kulcsot 5 százalékon tartja 2023-ig (építési engedélyek meglétéhez kötve). Az ingatlanfejlesztés, bár jelentős a profittermelő hozzájárulása a csoporton belül, ezzel együtt sem válik alaptevékenységgé.
Az LTP közvetítés helyére hamarosan új pénzügyi termékportfóliót vezetnek be, ennek részletein jelenleg is dolgoznak. A további bővüléssel kapcsolatban elmondták,
Csehországban franchise hálózatot építenének ki, emellett pedig keresik az akvizíciós célpontokat, 2-20 millió eurós tranzakciós értéken.
Az érdekeltségeiket a jelenlegi piacaik mellett Nyugat és Dél Európában bővítenék. A távlati cél változatlan, a DH jelentős szereplőjévé válna az európai ingatlanközvetítői piacnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.