Minimálisan mozdultak csak el a vezető európai tőzsdék irányadó mutatói a hétfői kereskedés kezdetén a pénteki záróértékeikhez képest.
kezdte a napot. Pénteken a londoni FTSE 0,06 százalékkal gyengült, ugyanakkor a frankfurti DAX 0,72 százalékkal, a párizsi CAC tőzsdemutató pedig 0,27 százalékkal erősödött.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1,01 pontos csökkenéssel, 41 067,20 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékéhez képest minimálisan gyengült.
Gyengüléssel zártak a vezető ázsiai tőzsdék hétfőn, a még nyitva tartó térségbeli börzék is mind mínuszban álltak a pénteki záróértékükhöz képest. Elemzők szerint a rossz hangulatot az okozza, hogy a múlt héten a várakozásokkal ellentétben nem sikerült előrehaladást elérni a kínai-amerikai kereskedelmi tárgyalásokon Washingtonban, sőt az amerikai elnök 200 milliárd dollár értékű kínai termék importvámját 25 százalékra emelte az addigi 10 százalékról.
Hétfőn a térség irányadó, tokiói értéktőzsdéjén a Nikkei225 index 0,76 százalék csökkenéssel, 21 183 ponton zárt. A részvények szélesebb körét felölelő TOPIX index 0,52 százalékkal gyengült pénteki záróértékéhez képest. A már szintén bezárt tőzsdék közül az ausztrál 0,21 százalék, a tajpeji pedig 1,44 százalék mínuszban fejezte be a napot.
Hétfőn, az európai tőzsdenyitáskor az euró jegyzése 1,1229 dolláron állt a péntek esti 1,1237 dollár után.
Ugyanekkor az északi-tengeri Brent nyersolaj hordónkénti ára 57 centtel (0,81 százalékkal), 71,19 dollárra emelkedett.
Az arany unciánkénti ára 0,37 százalékkal (4,75 dollárral), 1282,65 dollárra csökkent.
Vegyesen mozgott a forint a főbb devizákhoz képest hétfőn reggel a bankközi devizapiacon péntek estéhez képest. Hétfő fél tízkor
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.