Gyenge kezdés után néhány kivétellel veszteséggel fejezték be a szerdai kereskedést az európai értékpapírpiacok.
A kereskedési idő végén a páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 indexek 0,09 és 0,32 százalék veszteséget mutattak, az EuroStoxx50 euróövezeti index pedig 0,10 százalékos mínuszban állt.
A BUX mínuszban zárta a szerdai napot.
A londoni tőzsdeindex emelkedése a font-sterling gyengülésének volt tulajdonítható, a font-sterling árfolyamát a piac „kemény Brexittel”szemben táplált aggodalmai gyengítették.
Az európai tőzsdékre is átsugárzott az amerikai piacok recessziós aggodalma. A tőzsdei befektetőket már jó ideje aggasztja ugyanis az amerikai kötvényhozamok kifordult hozamgörbéje . A két éves és a tíz éves lejáratú dollárkötvények hozamkülönbözete mínusz hat bázispontra tágult szerdán, 2007 óta a legszélesebbre. A hozamkülönbözet negatívba fordulását pénzügyi elemzők gazdasági recesszió előjelének tekintik. Tapasztalati alapon az ilyen jelenség másfél-két évvel szokta megelőzni a recesszió bekövetkezését.
Az olajár az amerikai nyersolajkészletek váratlan csökkenése miatt emelkedett szerdán, az amerikai tőzsdék nyitásakor a WTI hordónként 56,08 dolláron állt, 2,08 százalék nyereséggel, a Brent ára pedig 1,68 százalékkal 60,02 dollárra emelkedett. A múlt héten az amerikai nyersolajkészletek a piac által várt 2 millió hordó helyett 11,1 millió hordóval csökkentek. Az olajár azonban a szerdai nagy emelkedés ellenére is veszteséges havi zárás felé tart, a Brent esetében hét százalékos, a WTI esetében négy százalékos felé.
Az eurót 0,06 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1083 dolláron, az arany spot ára 0,25 százalékkal unciánként 1547,85 dollárra csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.