Rossz napja volt a főbb nyugat-európai tőzsdéknek:
Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,14 százalékos veszteséggel zárta a kereskedést.
A BUX pluszban zárta a keddi napot.
Az európai befektetők kedden az Egyesült Királyság politikai eseményei és az amerikai-kínai kereskedelmi viszály mellett az ifo német üzleti hangulatindexének alakulására is figyeltek. A Brexitet övező bizonytalanság lefelé húzta a londoni tőzsde árfolyamait.
A kedden közzétett adatok szerint a vártnál erőteljesebben, de kis mértékben nőtt az ifo gazdaságkutató intézet németországi üzleti hangulatindexe szeptemberben. A hat hónapra előretekintő várakozások mutatója 91,3 pontról 90,8 pontra, 2009 júniusa óta nem látott szintre gyengült.
Boris Johnson brit miniszterelnök kedden azt közölte, hogy nem ért egyet a brit parlamenti ülésszak lezárását törvénysértőnek minősítő, kedden kihirdetett legfelsőbb bírósági döntéssel, de tiszteletben tartja a határozatot.
Az európai tőzsdezárás után a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,46 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,70 százalék mínuszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 1,20 százalék csökkenést jelzett.
Az európai tőzsdezárás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1 dollár 17 cent (1,81 százalék) mínusszal, 63,60 dolláron állt.
Az arany unciánkénti ára 0,23 százalékkal, 3,45 dollárral 1534,95 dollárra emelkedett.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1002 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,0999 dollár után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.