A gyors jegybanki beavatkozás nyomán a részvénypiacok is erőre kaptak a koronavírus-járvány kiváltotta februári, márciusi zuhanást követően. A hazai tőzsdeindex azonban némi korrekció ellenére sem dolgozta még le az év eleji esés nagyobb részét, pedig a meghatározó magyar részvények kilátásai az első negyedéves eredmények után sem rosszak – értékelt befektetői webináriumán a KBC Equitas.
A brókercég szerint a négy blue chip lehetőségeit figyelembe véve méltánytalanul maradt le a BUX a nagyobb nyugati indexektől,
a jegybanki stimulus farvizén így hamarosan a magyar tőkepiac is elkezdhet felzárkózni Nyugat-Európához.
A vezető magyar részvények közül az OTP szenvedte el idén a legnagyobb esést, mivel makropapírként a teljesítménye nagyban függ a reálgazdasági folyamatoktól, a romló gazdasági várakozások ezért a bankrészvény árazásában is erőteljesen meglátszanak. A befektetőket a szektorra kivetett banki különadó, valamint a nem teljesítő hitelek esetleges emelkedése is aggaszthatja, ám a KBC szerint ezek a félelmek a jelenlegi árazás alapján már túlzók, és a hazai hitelezési adatok sem indokolják ezt, ezért alapvetően óvatosan optimisták az OTP kilátásait illetően.
A szektortársakhoz hasonlóan a Mol is elszenvedte az olajárak összeomlását, a keresleti és a kínálati oldalról egyaránt nyomás alá kerülő ágazatban továbbra is jelentős a bizonytalanság, de hosszabb távon a KBC lát potenciált a vállalatban. A Mol integrált üzleti modellje ugyanis a jelenlegi helyzetben is előnyt jelent, az alacsony nyersanyagárak mellett a finomítói szegmens most is erősen teljesít, az olajár konszolidációjával pedig lassan elindulhat a Mol árfolyamának felzárkózása is.
A teljes cikk a Világgazdaság pénteki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.