BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek

London és Párizs pluszban befejezte be a kereskedést kedden, míg Frankfurt csökkenéssel zárt, csakúgy mint a BUX.

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek kedden. A vártnál jobb európai és amerikai feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexek előző nap felfelé húzták a mutatókat, de kedden egy sor csalódást okozó gyorsjelentés rontotta a hangulatot.

  • A frankfurti DAX-index 0,36 százalékos mínuszban,
  • míg a londoni FTSE-100 mutató 0,05 százalékos,
  • a párizsi CAC-40 index 0,28 százalékos,
  • a milánói FTSE MIB 1,21 százalékos,
  • a madridi IBEX pedig 0,67 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést.
  • A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,07 százalékos, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,10 százalékkal csökkent, de az euróövezeti EuroStoxx50 0,19 százalékkal emelkedett.

    Mínuszban zárt a BUX

    A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 34 407,20 ponton zárt kedden.

    A BP brit olajipari vállalat az utóbbi két hónap legjobb napját tudhatja maga mögött: árfolyama 6,5 százalékkal emelkedett arra a bejelentésre, hogy 40 százalékkal csökkenti függőségét az olaj- és gázkitermeléstől, és a következő évtizedben növeli befektetéseit a megújuló energiaforrásokba.

    A londoni központú Diageo – a világ legnagyobb szeszesital-gyártó konglomerátuma, amelynek termékcsaládjában olyan márkák szerepelnek, mint a Smirnoff, a Johnnie Walker, a Baileys és a Guinness – 5,5 százalékot veszített értékéből, mert a vártnál nagyobb mértékben, 8,4 százalékkal csökkent forgalma a júniussal zárult pénzügyi évében.

    Fotó: Arne Dedert/picture alliance via Getty Images

    A Bayer német vegyipari és gyógyszeripari konszern 9,5 milliárd eurós (11,2 milliárd dolláros) veszteséget könyvelhetett el a második negyedévről, ami jórészt egy 10,9 milliárd dolláros kártérítési megállapodáshoz köthető. A Bayer-részvények árfolyama 2,4 százalékkal csökkent Frankfurtban.

    Veszteséges nyitás után New Yorkban emelkedésre váltottak a mutatók:

  • a Dow Jones ipari átlag 0,48 százalékos,
  • az S&P 500-as index 0,25 százalékos,
  • a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,02 százalékos pluszban állt az európai tőzsdezárás idején.
  • A hangulatot javítja az amerikai kormányzat új gazdaságösztönző programját övező optimizmus, de az amerikai-kínai feszültségek éleződése, valamint a Ralph Lauren és az AIG vártnál gyengébb gyorsjelentése visszafogta a kockázatvállalási kedvet.

    A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik.

  • Az októberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,59 százalékos pluszban, 44,41 dolláron,
  • a szeptemberi szállítású WTI pedig 1,41 százalékos nyereségben, 41,59 dolláron forgott kora este.
  • Az arany ára történelmi csúcsra jutott, a legközelebbi határidős jegyzésekben átlépte a 2000 dollárt az unciánkénti ár. A válságok idején biztonságos menedéknek számító nemesfém unciánkénti ára az azonnali jegyzésekben 0,89 százalékkal, 1994,23 dollárra, az októberi szállítású aranyé pedig 1,31 százalékkal, 2000,50 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.

    A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1768 dollárt adtak, 0,06 százalékkal erősödött az euró.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.