BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Online kibocsátásra készül a DM-Ker Nyrt.

A tervezett kibocsátás egyik különlegessége, hogy a kibocsátó a magánszemélyektől érkező jegyzések esetében, személyenként maximum 30 ezer darabig és 38 forintos részvényáron visszavásárlási kötelezettséget vállal.

Heteken belül 300-500 millió forint értékben tervez részvényeket piacra dobni a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) Xtend piacán nemrég debütált DM-Ker nyilvános részvénykibocsátás (IPO) során. A jegyzéseket a tervezet szerint 38 – 42 forintos ársávban fogadna majd el kibocsátó.

Fotó: DM-KER Nyrt.

Az allokációban a kisbefektetőket célozza a társaság, a menedzsment ugyanis azt szeretné elérni, hogy minél nagyobb számú magánbefektető jelenjen meg a társaság tulajdonosi struktúrájában.

A tervezett kibocsátás egyik különlegessége, hogy a kibocsátó a magánszemélyektől érkező jegyzések esetében, személyenként maximum 30 ezer darabig és 38 forintos részvényáron visszavásárlási kötelezettséget vállal.

A visszavásárlásra egy éves időtávon, az előzetes tervek szerint – 2021. október második felében egyetlen, előre meghatározott napon lesz majd lehetőség.

A zártkörű tőkeemelés során a DM-KER 262 310, egyenként 500 forint névértékű papírt értékesített 3800 forint darabáron, a részvényeket azonban idén július közepén tizedelték. A társaság részvényeinek 180 napos átlagára 43 forint, az utolsó kötések 42 forinton valósultak meg. A DM-KER fő tulajdonosai Bátor Ferenc és Megyeri Sándor azonos, 36,83 százalékos részesedéssel, a Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap Széchényi Tőkealap-kezelő Zrt. 14,55 százalékos részvénypakettel rendelkezik.

A koronavírus-járványhelyzetre tekintettel a jegyzés a társaság kijelölt tanácsadója a Random Capital on-line rendszerén keresztül valósulna meg, a jegyzésben való részvétel feltétele – természetes személyek esetében – hogy számlával rendelkezzenek a forgalmazónál. A Random Capital üzletszabályzata alapján a számlanyitás ingyenes és a számla tartásának sincs költsége. A jegyzést és allokációt követően az ügyfelek szabadon transzferálhatják részvényeiket.

A kibocsátásról a Társaság közgyűlése már márciusban határozott, de a szeptember végi közgyűlésen ismételten meg kívánja erősíteni a döntést a tervezett struktúra részleteinek ismeretében. A nyilvános kibocsátás lebonyolításához szükséges egyik legfontosabb lépésként, a Társaság 2020.szeptember 2-án benyújtotta a Tájékoztatóját a Magyar Nemzeti Bankhoz jóváhagyásra.

A DM-KER 2019 végén jelent meg a BÉT Xtend piacán nagyjából 1 milliárd forintos zártkörű tőkeemelés során. A menedzsment célja ugyanakkor, hogy egészséges részvényesi szerkezet alakuljon ki, aminek meghatározó szereplői a hazai intézmények, mellett a lakossági befektetők és később a nemzetközi befektetők egyaránt.

A cég további tervei között szerepel, hogy részvényeit már jövőre átvezesse a BÉT Xtend piacról a BÉT Standard kategóriájába.

A mezőgazdasági és építőipari gépek forgalmazásával foglalkozó vállalat az első félévben 15 százalékkal 5,3 milliárd forintra növelte árbevételét, az EBITDA 3 százalékkal 276 millióra emelkedett. A járvány okozta kihívásokra reagálva, az értékesítési tevékenység zavartalanságának biztosítása érdekében a társaság növelte készleteit a tárgyidőszakban, ami az euró árfolyamok jelentős, nagyjából 10 százalékos felértékelődése miatt az adózás előtti nyereség csökkenését okozta.

Érkezik az osztalék

A DM-KER a 2019 évi eredmények után a közgyűlés által jóváhagyott osztalék kifizetésének kezdő napját 2020. december 2-ben határozta meg. Az osztalék mértéke részvényenként 1,90 forint és minden, a fordulónapon, azaz 2020. november 25-én a részvénykönyvbe bejegyzett részvényes jogosult lesz az osztalékra. Az osztalékfizetés lebonyolítása a tervek szerint a KELER Zrt közreműködésével valósul meg, aminek a részleteiről a Társaság részletesen tájékoztatja majd befektetőit az elkövetkező időszakban.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.