Közel tízszeresére bővült az előző év azonos időszakához képest az Akko Invest lakó- és ipari ingatlanok bérbeadásából származó bevétele az első fél évben, ám még így is valamivel 85 millió forint alatt maradt – derül ki a holding pénteken publikált gyorsjelentéséből. A növekedés főként abból adódott, hogy a csoporthoz tartozó leányvállalatok ingatlanaikat folyamatosan ki tudták adni, emellett a társaság további részesedést szerzett három, ingatlanvagyonnal rendelkező zártkörűen működő részvénytársaságban (4 Stripe, A Plus, Aquaphor), egy XIII. kerületi, Kárpát utcai ingatlan pedig a közvetlen tulajdonába került.
A három cég közül a 4 Stripe és az A Plus esetében tavaly vásárolt résztulajdonát egy újabb 26 százalékos érdekeltséggel, 100 százalékra növelte az Akko, míg az Aquaphor teljes egészében az első fél évben került a csoporthoz. Utóbbi társaságnak Zamárdiban vannak felújításra szoruló ingatlanai, amelyeket a beruházást követően bérbeadás vagy eladás útján hasznosítanak majd. Az említett cégeken kívül a Moon Facility, a Vár-Logisztika és a francia bejegyzésű az ALQ SAS is a konszern részét képezi, végül az első fél évben a cégcsoporthoz tartozott az ALQ69 Zrt. 74 százalékos tulajdoni hányada is, amelyet azonban júliusban nyereséggel értékesítettek.
Az Akko Invest a leánycégei számára tagi kölcsönökkel biztosítja a folyamatos likviditást, a lezárt időszak végén csupán három érdekeltsége rendelkezett banki hitellel. Mindhárom élt a kormány által felkínált fizetési moratórium lehetőségével.
A cégvezetés megítélése szerint a bázishoz képest jól alakult az általa legfontosabbnak tartott két adat, az adózás előtti eredmény és a saját tőke nagysága is. Előbbi 228 millió forintos veszteségből 19 milliós nyereségbe fordult, utóbbi 2 százalékkal 5,63 milliárd forintra gyarapodott. A saját tőke ugyanakkor mintegy 340 millió forinttal zsugorodott az év végi állapothoz mérten.
Az Akko egyébként vélhetőleg utoljára jelentett 100 millió forint alatti bevételről, mivel a múlt hét elején közzétett tájékoztatás értelmében a holding megveszi az eddigi befektetéseit nagyságrendekkel felülmúló, tavaly 23 milliárd forintos bevételt elérő Neo Property Services nevű ingatlankezelőt. Az egykor még a Matáv által alapított társaságot, amely később a Wallis Ingatlan és az osztrák Strabag tulajdonában is állt, most Veres Tibor Wing Zrt. nevű cége adja el. Ismeretes, Veres Tibor a Dayton-Investen keresztül egyben az Akko legnagyobb részvényese is. Az ügylethez még az Akko Invest közgyűlésének is hozzá kell járulnia, a záráshoz pedig a finanszírozást is biztosítani kell, mivel részben banki forrásból fizetnék a vételárat. A Neo Property 2019-es nettó nyeresége 1,3 milliárd forint volt, amelynek 90 százalékát osztalékként fizették ki.
Az Akko Invest részvényei pénteken 3,3 százalékkal 434 forintra drágultak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.