Néhány hónap alatt sikerült koronavírus-üzemmódra átállítani az elmúlt évben az Union Biztosítót.
A társaság előzetesen úgy vélte, hogy a pandémia ellenére sikerül megközelítenie a 2019-es évet, ám a valóság ennél sokkal jobb lett. Mindezt annak ellenére, hogy sem az utasbiztosítási sem az egészségbiztosítási szegmensben érthetően nem lehetett tavaly előrelépni. A többi üzleti soron ugyanakkor a tervezettnél jobban sikerül teljesíteni, s így a piac 4,2 százalékos bővülésénél lényegesen nagyobb, 7,3 százalékos díjbevétel-bővülést tudtak realizálni, amivel a bviztosító díjbevétele átlépte a 100 milliárd forintos álomhatárt – mondta el Almássy Gabriella, az Union Biztosító vezérigazgatója
Előzetesen az életágban szerették volna komolyan előrelépni, s bár a járvány kirobbanása során óvatosak lettek.
Ám az élet azt bizonyította, hogy az ügyfelek számára felértékelődött a biztonság, s így a pandémia ellenére a visszavásárlások csökkentek – az ügyfelek megtartották a korábbi szerződéseiket, sőt újakat is kötöttek – mondta Vadas-Földvári Anett, a biztosító igazgatósági tagja. A piaci részesedés ezen a soron meghaladta a 10 százalékot. A nem élet területen a lakás- és kkv biztosítások terén kétszámjegyű bővülést tudtak elérni, s szépen emelkedett a nagyvállalati biztosítások bevétele is.
A biztosító először indult el, s a tavalyi év végéig egyedül kínált minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítási terméket.
Almássy Gabriella szerint a Kandrács Csaba MNB alelnök által ma bejelentett 65 milliárd forintnyi MFO-ban biztosított vagyontárgynak akár 85-90 százaléka az Unionhoz köthető. A saját értékesítési csatornán, illetve az online platformon megkötött termékek 25 százaléka már MFO. Fontos látni, hogy a termék egyszerűbb, de komplexebb és erőteljesebb kárrendezési modulokkal rendelkezik, azok, akik megértik ezen új elemeket, nem sajnálják az éves szinten néhány ezer forint többletet – vélekedett a vezérigazgató. A hálózati teljesítmény a covid ellenére nagyon szépen bővült, de a call centeres és az online értékesítés is kiváló eredményt ért el, megtöbbszöröződött az értékesítésük – mondta Raveczky Zsolt igazgatósági tag, hozzátéve, hogy idén már új munkatársakat is fel kellett venni.
A vállalati biztosítások terén egyelőre nem látnak komolyabb visszaesést, ám Almássy Gabriella szerint ennek vélhetően az is oka lehet, hogy a cégeket segíti a törlesztési moratórium.
Nagy kérdés, hogy a moratórium lejárta idején milyen helyzetben lesznek a cégek, ez persze annak is kérdése, hogyan indul majd újra addigra a gazdaság.
Az idei évről szólva Almássy Gabriella azt is elmondta, a heti kötésszámok számottevően meghaladták a tavaliy, még járvány előtti hetek értékeit is. Ebben az is közrejátszik szerinte, hogy a távmunkában bizonyos területeken több, mint 30 százalékkal növekedett a munka hatékonysága. Az Union ezért hosszútávon is átáll a hibrid munkavégzésre.
Az Aegon akviziót az anyacég, a Vienna Insurance Group (VIG) irányítja, annyi tudható, hogy az ügylet érdemi lépése, a vásárlási tranzakció leghamarabb az idei év második felében zárulhat le – mondta almássy Gabriella. Azt követően ugyanakkor még további kérdés az érdekeltségek működtetése – a VIG a korábbi években kifejezetten pártolta a több brandes működést azokban az országokban, ahol jelen van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.