Az elmúlt két évtized második negyedéveinek legjobb eredményét produkálta a tőzsdei bevezetések (IPO) nemzetközi piaca idén a második negyedévben miután az első negyedév adatai is rekordot döntöttek – ismertette nemzetközi felmérése eredményét pénteken az EY.
Kiemelték:
idén a második negyedévben 206 százalékkal 597-re emelkedett az elsődleges tőzsdei részvénykibocsátások száma, összesített értékük pedig 166 százalékkal 111,6 milliárd dollárra nőtt 2020 második negyedévéhez képest.
Idén az első fél évben világszerte 150 százalékkal 1070-re emelkedett az elsődleges tőzsdei részvénykibocsátások száma, összesített értékük pedig 215 százalékkal 222 milliárd dollárra nőtt 2020 hasonló időszakához képest.
A technológiai szektor továbbra is a legvonzóbb befektetői célpont világszerte, amely területen 284 tranzakció valósult meg 90,2 milliárd dollár értékben januártól június végéig.
Európában az első fél évben a bevezetések száma közel megnégyszereződött a 2020-as év azonos időszakához képest és elérte a 227-et, az IPO-k együttes értéke pedig ötszörösére, 46,6 milliárd dollárra emelkedett.
Vaszari Péter, az EY Stratégiai és Tranzakciós Tanácsadás üzletágának vezetője a közlemény szerint elmondta, hogy Magyarországon továbbra is a kötvénykibocsátások iránt kiemelkedő a vállalati érdeklődés a tőkepiacon. Június 30-ig már 51 cég bocsátott ki kötvényt az MNB Növekedési Kötvényprogramjában, amivel összesen több mint 1375 milliárd forint forrást sikerült bevonniuk.
Az EY előrejelzései alapján várhatóan még nagyobb lendületet vesznek a tőzsdei és a kötvénypiaci aktivitások, mivel a tőkepiac továbbra is kedvező megoldást nyújt számos szereplő számára, hogy növekedési, fejlesztési terveikhez új forrásokat biztosítsanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.